Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům v Rakovníku roste Tempem
Bytový dům v Rakovníku roste Tempem

Velkoformátové zdění pomocí Silka Tempo se prosazuje u českých realizačních firem. Pomáhá jim efektivně vyřešit nedostatek pracovních sil na stavbách a současně stavět s mimořádnou přesností a rychlostí. U výstavby bytového domu Nad Svatou Trojicí to konkrétně znamená, že místo tří part zedníků na výstavbu tří bytovek stačí dva zedníci a mini jeřáb.

Developerský projekt Nad Svatou Trojicí v Rakovníku nabídne moderní bydlení v příjemném okolí, s dostatkem životního prostoru a zajímavým výhledem na Rakovník. Architektonicky originální architektura a propracovaný interiér svým konceptem potěší novodobě smýšlející rezidenty. Vzniknou zde tři sekce bytového domu se samostatnými vchody, celkový počet bytů je 63 s dispozicí 1+kk, 2+kk a 3+kk. Stavba byla zahájena v roce 2019, přičemž v tomto roce má být také dokončena.

V běžné praxi se na stavbě takového rozsahu pohybují zhruba tři základní "party" – každá pro jeden bytový dům. Developerská firma Enekosystem, s.r.o., změnou na technologii Silka Tempo nyní zredukovala tyto počty na dva zedníky a mini jeřáb. Každé patro domu jsou schopni po založení provést za dva pracovní dny. Takové množství práce by zděním jakéhokoliv zdiva malého formátu prováděli několikanásobný čas. V jednom kroku se pomocí Silka Tempo vyzdí až 8x větší plocha než u jiného typu zdicího bloku, úspora času je tedy zřejmá a změnit technologii se vyplatí. Použitím strojního zařízení se šetří také síly pracovníků, minimalizují se nerovnosti a je zajištěna důkladnější vzduchotěsná obálka budovy (což je výhodou nejen pro pasivní domy a domy blízké nule).

Kombinace systémových prvků – Ytong a Silka se doplňují

Konstrukční část bytových domů tvoří kombinace zdiva Silka Tempo, určeného pro strojní zdění, a zdiva Ytong Univerzal a Statik v malém formátu. Silka Tempo je zde využita pro obvodové nosné zdivo v 1. PP, kde plně nahrazuje monolitické železobetonové konstrukce. Dále byla zvolena jako optimální řešení pro mezibytové stěny, kde tvoří nosnou část pro stropní systém a zároveň zvukotěsnou konstrukci – akustický útlum je 59 dB (norma požaduje 53 dB). Kombinace se zdivem Ytong je výhodná zejména proto, že materiál má výborné tepelněizolační vlastnosti a snadné provádění (řezání, kotvení, rovinatost). Dále je díky perfektně rovnému povrchu možné použití sádrových omítek v menších tloušťkách. Vnitřní příčky jsou řešeny rovněž systémově – je zde použit Ytong Klasik, který zná v praxi realizační firma už léta. Funkční celek vhodně doplňují prefabrikované překlady Ytong NOP, PSF a U profily. Pro zvýšení tepelněizolačních vlastností prostoru mezi garážemi a obytným prostorem bylo použito rovněž systémové zateplení minerálními deskami Multipor.
Zdroj: XELLA CZ, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 10.07.19 15:00
Návštěvnost: 3 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.