Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Soutěž na nový vzhled Wagnerova náměstí v Berouně zná vítěze

Beroun – Vítězi architektonické soutěže na novou podobu Wagnerova náměstí v Berouně se stali Richard Ott, Eliška Stoulilová a Tereza Šimečková. Náměstí má být koncipováno jako trojúhelník s parkem a dětským hřištěm u řeky, novou kavárnou před budovou České pojišťovny a stromy v Okružní ulici, které odcloní dopravu z centra. Novinářům to dnes řekla starostka Soňa Chalupová (ODS).


Na základě studie by měla vzniknout podrobnější projektová dokumentace. Radnice se podle starostky nemusí držet jen vítězného návrhu, může vybrat i některé prvky z neúspěšných projektů a udělat jakousi kompilaci.

Kdy se začne stavět, zatím není známo. "Tohle je studie, realizace bude velmi závislá na rozpočtu a stavu financí města," uvedla Chalupová. Náklady odhaduje na 70 milionů korun, podle místostarosty Michala Mišiny (za ANO) nelze předpokládat, že na projekt bude možné získat dotaci.

Z náměstí by měly zmizet nevzhledné pozůstatky minulosti, například špatná dlažba či monolitické květináče, a také má být jinak řešena doprava. Architekti navrhli nový kruhový objezd na křížení Talichovy a Okružní ulice. Uprostřed centrální plochy vznikne vodní prvek v podobě trysek, které vytvoří mokrou plochu pro hru dětí v letních dnech.

Do soutěže bylo zasláno deset návrhů, dva z účastníků proti postupu poroty podali námitky. Zadavatel se jimi bude nyní zabývat. Po jejich vypořádání budou soutěžní návrhy zveřejněny na webu města a o prázdninách je plánována výstava v městské knihovně.
Autor: ČTK, 25.06.19 21:35
Návštěvnost: 6 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.