Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Národní památkový ústav vypsal soutěž na rekonstrukci Karlštejna


Karlštejn - Národní památkový ústav (NPÚ) vypsal soutěž na rekonstrukci hradu Karlštejn na Berounsku. Počítá se s obnovou Císařského paláce či hradního purkrabství, vzniknou i nové expozice a moderní návštěvnické centrum. Předpokládaná hodnota zakázky je 104,5 milionu korun bez DPH, nabídky lze podávat do 8. července, vyplývá z věstníku veřejných zakázek.


Práce mají začít letos v září a potrvají do října 2022. Hrad zůstane pro návštěvníky otevřen, lidé by ale měli počítat s možnými jednodenními či dvoudenními uzavírkami.

Hrad trpí skrytými neduhy i vysokým návštěvnickým provozem. Cílem je obnova chátrajících přízemních, suterénních a sklepních prostor Císařského paláce, arkádového přístavku, skalního sklepa a východní části hradního purkrabství, kde bude zřízeno návštěvnické centrum. Renovace čeká také užitkovou zahradu na jižním parkánu a inženýrské sítě.

Karlštejn loni navštívilo téměř 224.000 lidí, meziročně zhruba o pět procent méně. Pokles byl podle kastelána Lukáše Kunsta způsobem mnoha vlivy. Turisté podle něj častěji mířili do zahraničí, svou roli sehrálo i počasí. V letních parnech lidé raději tráví volný čas u vody a při plískanicích zůstávají doma.

Gotický hrad Karlštejn založil Karel IV. v roce 1348. Byl vybudován jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Patří k nejnavštěvovanějším památkám v ČR.
Autor: ČTK, 21.06.19 08:35
Návštěvnost: 10 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.