Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Ostravě v pátek začne rekonstrukce Domu kultury Poklad

Ostrava - V ostravské městské části Poruba začne v pátek rekonstrukce Domu kultury Poklad. Modernizace potrvá 83 týdnů a má přijít na 355 milionů korun. Kulturní dům by se měl otevřít v roce 2021, řekla ČTK náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO). Rekonstrukce objektu začíná už po třetí.

Přestavba kulturního domu trvá už několik let a je od počátku problematická. Opravy v minulosti zkomplikovaly nejen spory s jedním z bývalých nájemců prostor v objektu, ale také problémy spojené s požadavky na uhrazení nákladů na takzvané vícepráce, které chtěl někdejší zhotovitel přestavby.

Rekonstruovaný dům byl v roce 2014 zakonzervován a město hledalo nového dodavatele. Zakázku tehdy vyhrálo sdružení firem Stamont - Pozemní Stavitelství a Vítkovice Revmont Engineering, které nabídlo cenu zhruba 180 milionů korun, projekt přitom počítal s náklady kolem 240 milionů. Předloni se ale přestavba opět zastavila, protože vedení města nebylo spokojeno s kvalitou některých prací, vadilo mu i zpoždění stavby či spory kolem cen víceprací. Město tak zakázku muselo vyhlásit znovu a z osmi nabídek vybralo sdružení firem Zlínstav, Geosan Group a Ridera Stavební, které začne budovy opravovat od pátku.

"V září loňského roku jsme vyhlašovali veřejnou zakázku, která se uzavřela minulý týden podpisem smlouvy. V pátek předáme staveniště," uvedla Bajgarová. Podle ní chce město veřejnost průběžně informovat o tom, jak stavba postupuje a jsou naplňovány sjednané podmínky. "Myslím si, že je to pod drobnohledem a je potřeba průběžně sledovat ten vývoj tak, abychom se nedostali do podobných situací jako v minulosti," uvedla Bajgarová.

Rekonstrukce počítá s opravou celého objektu včetně okolí. Opraveny budou přístupové komunikace a vysazena bude náhradní zeleň. Po modernizaci bude k dispozici divadelní sál pro 420 lidí, společenský sál, malý divadelní sál pro 100 lidí, cvičební sál, tři multifunkční učebny a dva salonky. Chybět nebude ani restaurace s terasou a klubovým prostorem nebo minikino zhruba pro 60 lidí.
Autor: ČTK, 20.06.19 10:25
Návštěvnost: 7 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.