Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obří tvárnice u dolního nádraží je pomyslným základním kamenem


Brno - Poslední ze čtrnácti soch letošní přehlídky Brno Art Open známé také jako Sochy v ulicích se dnes odpoledne představila veřejnosti. Objekt nazvaný Tvárnice akademického sochaře Martina Zeta si nejlépe prohlédnou lidé, kteří do Brna přijeli vlakem nebo se chystají odtud odjet. Stojí totiž na louce u dolního nádraží.


"Martin Zet svůj objekt umísťuje do předpolí dolního nádraží v Brně. Otázka polohy brněnského hlavního nádraží bezvýsledně rozvíjená už bezmála sto let dávno zatuhla v katatonickém stavu a dilema jeho přesunu ze středu města na periferii se dnes jeví jako neřešitelné," uvedla za pořadatele Anna Saavedra z Domu umění.

Dílo má podobu obrovské betonové tvárnice stojící na zelené louce jako pomyslný základní kámen budoucího možného vývoje takzvaného Jižního centra.

Letošní Brno Art Open do brněnských ulic přináší celkem 14 objektů. Ve většině případů nejde o sochy v laickém vnímání tohoto slova, ale spíše o intervence do veřejného prostoru, třeba v podobě neobvyklé dlažby nebo dřevěné vyhlídky na střeše kavárny.

Symbolem ročníku je plastika Sylvy Lacinové (1923 až 2019), která v minulosti zdobila průčelí fakulty informatiky. Po celkové přestavbě však pro ni nezbylo místo. Až do srpna ji zájemci uvidí před vstupem do Domu umění. Mohou si ji prohlédnout zblízka a dotknout se měděného povrchu.

Sochy zůstanou v ulicích Brna do 11. srpna.
Autor: ČTK, 20.06.19 07:50
Návštěvnost: 7 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
Nádraží Petr Skála 27.06.19 09:25
má to smysl ? Bervid 27.06.19 11:40
O konci světa co je ve středu města Brna 27.06.19 21:58
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.