Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Politici dál jednají o opravě letního stadionu v Pardubicích

Pardubice - Pardubický letní stadion a jeho okolí opraví město na etapy. Více než půlmiliardovou investici také zlevní. Jednou z možností je snížení plánované kapacity hlediště, čímž by stadion nepovýšil svými parametry pro první ligu. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

"Že budeme stavět na etapy je více méně dohodnuté, teď je potřeba se domluvit, co konkrétně a za jaké peníze se bude stavět," řekl Kvaš.

Pardubice odložily projekt modernizace letního stadionu a revitalizaci jeho okolí za 533 milionů korun v dubnu, neočekávaně ho radní neschválili. Koalice se opakovaně shodla, že jiné využití stadionu i přes kritiku opozice neplánuje. Pro fotbal byl postavený, funkci měnit nebude, řekl Kvaš.

Zlevnění lze podle Kvaše najít například při opravě hlediště. Současný projekt počítá s extraligovým stadionem s kapacitou 4600 diváků, kteří budou pod krytou střechou. "Kapacita pro druhou ligu, která se v Pardubicích dnes hraje, je podle nás dostatečná," řekl za koaliční ODS Kvaš.

Koalice také hledá jiný způsob parkování než u Labe za zimním stadionem. Podle Kvaše by byla škoda, aby se nábřeží na věčné časy zablokovalo parkovištěm, když tam jednou může být místo pro volnočasové aktivity. Variantou je postavit jinde parkovací dům. "Změna projektu s sebou nese problémy procesní, jsme ve stadiu schválení územního rozhodnutí," řekl Kvaš.

Stadion je v havarijním stavu. Na přípravu investice již Pardubice vydaly 20 milionů korun. Stadion navrhl ve 30. letech architekt Karel Řepa. Od roku 2016 je malá a velká tribuna včetně brány borců kulturní památkou. Aktivisté navrhli památkovou ochranu, protože město v čele s hnutím ANO chtělo tuto část stadionu zbourat.
Autor: ČTK, 19.06.19 15:00
Návštěvnost: 5 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.