Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kancelář městského architekta vystaví návrhy na podobu Špitálky


Brno – Celkem 27 možných podob budoucí čtvrti Špitálka, která má vzniknout v Brně na místě nevyužívaného areálu brněnských tepláren, vystaví Kancelář architekta města Brna od středečního odpoledne v Urban centru na Staré radnici. Kancelář o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


Návrhy pocházejí od architektů z Česka, Polska, Litvy, Belgie, Japonska a Singapuru. Vzešly z mezinárodní ideové soutěže, kterou pro město Brno zorganizovala právě kancelář architekta.

Porota složená z českých i zahraničních odborníků vybrala už dřív jako nejlepší návrh pražské architektonické kanceláře Aulík Fišer architekti. "Porotu zaujala rozmanitá veřejná prostranství, hustá síť stezek pro pěší a cyklisty i přiměřené měřítko ulic a bloků zástavby. Autoři navrhli okruh městských parků propojený s nábřežím Svitavy a ve svém návrhu citlivě pracovali také se stávajícími průmyslovými budovami," uvedl ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Architektonické týmy měly ztvárnit prostor ohraničený ulicemi Špitálka, Cejl, Koliště a Radlas a železniční tratí z jihu. Má rozlohu 25 hektarů a město na něm plánuje vystavět novou čtvrť s byty až pro 4000 lidí, kancelářemi, službami, parky a prostory pro volný čas.

Návrhy budou v Urban centru vystavené do konce července. Vstup na výstavu je zdarma.
Autor: ČTK, 17.06.19 21:25
Návštěvnost: 3 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.