Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Práce na obnově fasády radnice v Jablonci skončí o prázdninách

Jablonec nad Nisou - Práce na obnově fasády radnice v Jablonci nad Nisou by měly skončit o prázdninách. Poslední, severní strana je už téměř hotova, dokončit je třeba vstup do Kina Radnice. Zcela hotovo bude do srpna, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Hajná. S obnovou fasády radnice začalo město v roce 2016, celkově přijde na 25 milionů korun. Další miliony ale investoval Jablonec do obnovy interiérů památkově chráněné budovy, kterou postupně vrací do původní podoby z 30. let.

Jablonecká radnice je významnou stavbou československé meziválečné architektury. Postavili ji v letech 1931 až 1933 podle návrhu architekta Karla Wintera. Město budovu postupně obnovuje už devět let. Opravu mají za sebou i okna a interiéry. Vestibul dostal nové lucerny, které v něm dosud chyběly, protože na ně při stavbě radnice nezbyly peníze. Do původní podoby se vrátily také dva salonky, loni prodělal nákladnou rekonstrukci i sál zastupitelstva.

Letošní harmonogram oprav se podařilo díky přízni počasí o trochu zkrátit. "Už loňské mimořádně krásné počasí umožnilo začít s rekonstrukcí severní strany fasády dříve. Přes zimu jádro omítky zrálo a nyní na něj dělníci natáhli finální barevnou omítku. Nyní se práce soustředí na dokončení vzhledu okolo vstupu do kina Radnice. Změnou projde také světelná reklama kina. Nově už tu nebude lišta, ale připravíme vše pro osazení neonů po stranách," řekl Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby města.

Obnovena byla v minulých letech i 51 metrů vysoká radniční věž, loni dostala ještě hromosvod zakončený ozdobnou cibulí vyrobenou podle původní dokumentace. Od května je pro turisty ve všedních dnech otevřená vyhlídka z radniční věže. Za jasného počasí je vidět až na Ještědský hřbet, Jizerské hory, Černostudniční hřeben nebo rozhlednu Císařský kámen. "Přes léto bychom chtěli turisty při zpáteční cestě z vyhlídky zavést také do nově zrekonstruovaného zastupitelského sálu a salonků, uvidíme, zda o to budou mít lidé zájem," řekla ČTK Radana Schaeferová z Jabloneckého kulturního a informačního centra, které prohlídky zajišťuje.
Autor: ČTK, 14.06.19 14:30
Návštěvnost: 9 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.