Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Univerzita H. Králové plánuje opravy budov za půl miliardy korun


Hradec Králové - Univerzita Hradec Králové (UHK) připravuje opravy budov a dalšího zařízení za téměř půl miliardy korun. Stavební práce chce zahájit do tří let. Většina prostředků bude ze státního rozpočtu. Novinářům to dnes řekli zástupci univerzity. Už letos v létě chce škola za 2,5 milionu korun obnovit v kampusu Na Soutoku odpočinkové zóny pro studenty. Příští rok plánuje zahájit hlavní část oprav vysokoškolské koleje v Palachově ulici, kde UHK nabízí studentům ubytování. Rekonstrukce čeká také dvě budovy na náměstí Svobody, kde je Pedagogická a Filosofická fakulta.


"Univerzita Hradec Králové předpokládá v horizontu pěti let vynaložení zhruba 460 až 480 milionů korun na rekonstrukce objektů v majetku univerzity. Konkrétně jde o tři projekty, z toho jsou dvě budovy na náměstí Svobody a budova kolejí," řekl ČTK kvestor Ales Klicnar.

Rekonstrukce koleje v Palachově ulici na Moravském Předměstí bude rozdělena do dvou etap. V první etapě, která by měla začít v srpnu 2020, je na řadě oprava a zateplení střechy, rekonstrukce balkonů, schodišť, částečné i rekonstrukce rozvodů a minimálně ve dvou vchodech výměna nábytku. Celkové náklady na tuto etapu jsou 19,9 milionu korun bez DPH. V druhé etapě se počítá s opravou vstupního vchodu včetně vrátnice, ubytovací kanceláře a s vybudováním zázemí pro sportovní aktivity studentů. Tato etapa má stát okolo deseti milionu korun bez DPH. Podle zástupců univerzity se oprava kolejí dotkne jejich provozu jen minimálně.

V září 2020 by měla začít rekonstrukce interiérů Filosofické fakulty na náměstí Svobody za 194 milionů korun včetně DPH. Obě univerzitní budovy na náměstí Svobody v roce 2015 dostaly novou fasádu včetně zateplení. Oprava budovy sousední Pedagogické fakulty, která je památkově chráněná, by měla začít o rok později, v září 2021. Stavební práce by měly v tomto případě vyjít na 250 milionů korun s DPH. "Obě budovy nevyhovují standardům pro výuku na vysoké škole," řekl Klicnar.

Rekonstrukce budov na náměstí Svobody provoz univerzity ovlivní. "Výuku po dobu oprav přesuneme do naší ne zcela využívané budovy v ulici Víta Nejedlého. Rekonstrukce budov by neměly probíhat současně, abychom mohli využít kapacitu objektu," řekl ČTK Klicnar.

V univerzitním areálu Na Soutoku stojí tři budovy, od roku 1997 budova Pedagogické fakulty UHK, v roce 2008 dokončený objekt Fakulty informatiky a managementu UHK a v květnu 2017 otevřený objekt Přírodovědecké fakulty. Univerzita chce v této lokalitě naproti nemocnici ve výstavbě v budoucnu pokračovat. Další výstavbu ale blokuje nedostatek financí a také nedořešené majetkové vztahy.

Královéhradecká univerzita má přes 6000 studentů. UHK vznikla v roce 2000 z vysoké školy pedagogické.
Zdroj: Tomáš Kučera
Vložil: ČTK, 13.06.19 07:55
Návštěvnost: 6 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.