Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha chce jednat s majiteli domů o podobě obchodů a reklamy

Praha - Vedení Prahy chce jednat s vlastníky nemovitostí a provozoven o vnější podobě obchodů či restaurací sídlících v jejich domech a také o reklamních poutačích. Cílem je kultivovat podobu města a omezit tím takzvaný vizuální smog. Novinářům to dnes řekla Kristýna Drápalová z magistrátu. Město zároveň chystá fond, z kterého bude žadatelům přispívat na kultivaci venkovní podoby obchodních prostor. Ze svých domů město například již vypovědělo několik směnáren.

Problémem pražské památkové rezervace není podle Drápalové stav budov, ale podoba a sortiment obchodů či restaurací. Ty jsou často vybaveny nevkusnými reklamami nebo vývěsními štíty. "Největší úkol je kultivovat vzhled," řekla Drápalová.

Na kultivaci podoby Prahy chce magistrát zřídit fond, ze kterého by přispíval na změnu podoby obchodů a jejich vývěsních štítů, výloh a poutačů. Kromě soukromých vlastníků chce město jednat také například se státními institucemi o tom, jak vypadají provozovny sídlící v jejich majetku.

Magistrát bude rovněž podporovat vlastníky památek, kteří mohou zažádat o grant na jejich opravy. Letos v něm je 50 milionů korun a v příštím roce to má být o deset milionů více.

Vedení Prahy 1 i magistrátu řeší i další neestetické projevy komerce a turismu v centru města. Do toho spadají například pivní kola, falešné veteránské vozy či nelegální reklama. Radní Prahy pro kulturu Hana Třeštíková letos v březnu uvedla, že magistrát dokončuje úpravu vyhlášky o pouličním umění, která by měla omezit například osoby v obřích kostýmech medvědů či lidi s obtěžujícími bublifuky.
Autor: ČTK, 13.06.19 07:40
Návštěvnost: 5 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.