Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zlín vybral vítěze soutěže na obnovu parku za divadlem

Zlín - Město Zlín vybralo vítěze veřejné architektonicko-krajinářské soutěže na obnovu parku za divadlem. První cenu získala místní autorská dvojice Pavel Krampla a Radek Talaš, druhá se umístila brněnská skupina autorů kolem Rastislava Baloga a Lýdie Šušlíkové, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Lukáš Fabián.

Do soutěže vypsané letos v únoru se přihlásilo sedm návrhů. Porota udělila jen první a druhou cenu. Ve vítězném návrhu se podle poroty otevřením spojovacího krčku mezi budovami divadla vytvořil otevřený městský prostor. "Kašna, jejíž prostor je nově formován půlkruhem stromů, se stává novým přirozeným centrem parku. Letní scéna je přirozeně zakomponována do prostoru parku a je celoročně využitelná jako jeho součást. Inovativně je řešen jihovýchodní cíp území při vyústění ulice Divadelní, kde se nově otvírá část vodního toku," uvedla porota.

Lokalita za divadlem byla několik let spojována s výstavbou a i vyhlášení soutěže na obnovu parku vyvolalo emoce kvůli umožnění částečné dostavby rohového objektu v ulici Potoky, uvedl primátor Jiří Korec (ANO). "Věřím, že oba oceněné návrhy situaci zklidní a budoucí revitalizace této plochy bude přijata pozitivně," dodal. Vítězný návrh podle něj počítá s mírným rozšířením rohového objektu, druhý návrh předpokládá částečnou přístavbu budovy.

Park by měl být v těsném sepjetí s divadlem. "V současné době naše divadlo nedisponuje adekvátním a důstojným vstupem do Dílny či Studia Z, natož veřejným prostorem, kde by se mohly odehrávat například různé aktivity během festivalu Setkání - Stretnutie. Oceněné návrhy jsou nadějným příslibem toho, že se situace změní a část aktivit divadla bude možno pořádat v exteriéru," uvedl ředitel Městského divadla Zlín a zastupitel města za STAN Petr Michálek.

Náklady na proměnu parku se odhadují v řádech milionů korun, další peníze může stát proměna Divadelní ulice. Obnovu by město chtělo udělat v tomto volebním období. Soutěžní návrhy budou vystaveny od 21. června v kulturním institutu Alternativa.
Autor: ČTK, 12.06.19 21:30
Návštěvnost: 11 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.