Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kutná Hora chce přestavět bývalou školu na městskou knihovnu

Projektil: Městská knihovna Kutná Hora, 2011
Kutná Hora - Kutná Hora chce přestavět bývalou školu v ulici Na Náměti na městskou knihovnu. Radní schválili vypsání výběrového řízení na stavební firmu, bude mít formu elektronické aukce, řekl ČTK starosta Josef Viktora (ANO).


Včetně parkoviště si výstavba vyžádá téměř 150 milionů korun, většinu má pokrýt již schválená dotace. S otevřením se počítá v příštím roce. Novou knihovnu Kutná Hora potřebuje. Nynější prostory na Rejskově náměstí nestačí, v ulici Na Náměti by mohly být pořádány i přednášky nebo počítačová výuka.

Městu v minulosti hrozilo, že na dotaci na přestavbu školy nebude mít nárok. Podle původních podmínek stačilo, že dům leží v památkové zóně zapsané na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Pravidla se ale změnila a bylo stanoveno, že památkou musí být přímo konkrétní dům, který se má opravovat. Tato překážka byla nakonec odstraněna. Ministerstvo kultury totiž vyhovělo žádosti města, aby se bývalá škola stala kulturní památkou.
Autor: ČTK, 10.06.19 16:20
Návštěvnost: 14 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.