Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha 3 chce architektonickou soutěž na náměstí Jiřího z Lobkovic


Praha - Radnice Prahy 3 plánuje úpravy náměstí Jiřího z Lobkovic u Olšanských hřbitovů, na které vypíše architektonickou soutěž. Radní městské části tento týden rozhodli o vytvoření pracovní skupiny, která připraví její zadání. Radnice postupně opravuje i jiná náměstí, další jsou v plánu.


Náměstí se nachází na Vinohradské ulici u tramvajové zastávky Olšanské hřbitovy. "Je jedním z největších náměstí v městské části Praha 3, vzhledem ke své poloze i potenciálně jedno z nejvýznamnějších, přesto dnes působí dost rozpačitým dojmem a dlouhodobě čeká na zásadnější revitalizaci," píše se ve schváleném dokumentu.

Soutěž na novou podobu prostranství bude předcházet příprava jejího zadání, které zpracuje pracovní skupina. V té zasednou zástupci koaličních stran TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených, úředníci městské části, odborníci a zástupci místní komunity.

Třetí městská část v posledních letech opravila některá menší žižkovská náměstí, například Komenského nebo Kostnické. Další, jako Tachovské nebo Žižkovo, jsou v plánu. Zřejmě nejvíce emocí pak budí dlouho chystaný návrh rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. Minulé vedení radnice zastavilo přípravu oprav podle upraveného projektu z roku 2002 a zatím není jasné, jak bude postupovat nová koalice. Do pondělí je přímo na náměstí umístěn informační kontejner, kde se mohou lidé k projektu rekonstrukce vyjádřit.

Hlavní město chystá také kompletní rekonstrukci Vinohradské ulice, jejíž příprava se nicméně zadrhla a zřejmě začne až v roce 2021. Původně ji chtělo hlavní město zkoordinovat s aktuální opravou tramvajové trati, aby nebylo nutné rušnou třídu rozkopat dvakrát. Kvůli zdržení při získávání povolení a stavu kolejí, u kterých už podle dopravního podniku nebylo možné s opravami čekat, se to nakonec nepodařilo. Na Vinohradské budou podle magistrátních plánů rozšířeny chodníky, přibudou odpadkové koše nebo lavičky a rovněž by měly být všechny zastávky bezbariérové.
Autor: ČTK, 05.06.19 17:20
Návštěvnost: 16 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.