Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Č. Budějovice chtějí za 400 milionů Kč opravit kulturní dům Slavie

foto: Aktron, Wikimedia Commons
České Budějovice - České Budějovice chtějí za zhruba 400 milionů korun opravit a oživit kulturní dům Slavie. Práce by mohly začít v roce 2022. Část peněz by mohla radnice získat z fondů EU. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Juraj Thoma (HOPB).


Vítězný návrh bude město hledat formou soutěžního dialogu. Soutěž bude administrovat pražské architektonické studio CCEA Moba. S ním radnice spolupracuje od roku 2017 na přípravě soutěže, z níž by měla vzejít nová podoba otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Město vybere pět uchazečů, z nich pak vítěze. Slavie by měla opět fungovat jako spolkový dům, rekonstrukce zahrne i letní scénu a nábřeží, kde vznikne přístup k řece.

"V nejbližších měsících budou intenzivní jednání s různými architektonickými týmy. Jejich úkolem bude popsat i společenskou a ekonomickou udržitelnost pro několik nejbližších let. Nehledáme někoho, kdo jen nakreslí modré nebo zelené okenice, ale i někoho, kdo přijde s funkčním konceptem, čím by ten objekt měl být," řekl Thoma.

Projektovat by se mělo v roce 2020, stavět v letech 2022 až 2023. Náklady na soutěž budou pět milionů. Konečná investice by neměla podle Thomy přesáhnout 400 milionů. Část peněz by město mohlo získat z EU; na ministerstvo pro místní rozvoj poslali radní strategický projekt, který zahrnuje opravu Slavie, vznik nové divadelní točny i novou budovu pro Jihočeské divadlo. Radnice by z EU mohla získat až 55 procent peněz.

V kulturním domě Slavie funguje v přízemí hudební klub, smlouvu má do konce letošního června. Dominantou budovy je velký sál v prvním patře, jehož využití je nyní minimální.

Původně německý Spolkový dům byl postaven v letech 1871 až 1872. Byl projektován jako kulturní, společenské a politické centrum českobudějovických Němců. Za Hitlera se stal centrem německého hitlerovského nacionalismu, později v něm sídlil krajský sekretariát KSČ, pak byl odevzdán městu, později sloužil armádě. V roce 1962 ho stát předal opět městu.
Autor: ČTK, 04.06.19 15:55
Návštěvnost: 14 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.