Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Znáte Metodické centrum pro výstavbu a rekonstrukce knihoven?

Brno – Metodické centrum pro výstavbu a rekonstrukce knihoven zřídila Moravská zemská knihovna s podporou ministerstva kultury v roce 2018. Vznik metodického centra je motivován současnými potřebami veřejných knihoven, které se od forem tradiční práce se čtenáři stále více posouvají k poskytování širokého spektra služeb a programů, vzdělávacích, kulturních i sociálních. Knihovny již nejsou jen místem půjčování knih, ale stávají se komunitními centry, přispívajícími k rozvoji občanské společnosti.

Hlavním posláním metodického centra je být k ruce všem zřizovatelům knihoven a knihovníkům, kteří budou chtít své knihovny zlepšovat. Nabízí poradenství nejen v oblasti výstavby či rekonstrukce knihovny, ale i interiérového designu, prostorového uspořádání a vybavení. Jak má vypadat výpůjční pult, kdo dodá knihovnický mobiliář, jak uzpůsobit prostory knihovny pro děti, kde sehnat peníze na rekonstrukci a na co si při jejím plánování dát pozor? I s takovými otázkami centrum poradí. K tomuto účelu vytváří síť spolupracovníků, designerů, architektů a dalších souvisejících profesí, kteří fungují jako konzultanti, odborní poradci či jako projektanti.

Máte zájem spoluvytvářet současnou podobu knihoven? Nebo jste se již na nějaké realizaci v knihovnách podíleli? Nabízíme vám spolupráci, ozvěte se na mcvrk@mzk.cz.
Více informací o činnosti Metodického centra pro výstavbu a rekonstrukce knihoven najdete na https://mcvrk.mzk.cz/


Záměr metodického centra je definován ve Státní kulturní politice a v národní koncepci knihoven. Východiskem pro činnost centra byl také průzkum Veřejné knihovny a jejich prostor v rámci přípravy koncepce rozvoje knihoven ČR na léta 2016-2020.
Zdroj: Moravská zemská knihovna
Vložil: Tisková zpráva, 27.05.19 12:00
Návštěvnost: 12 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.