Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Správa KRNAP vypíše novou soutěž na opravu krkonošského muzea

Vrchlabí - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) vypíše novou soutěž na firmu, která opraví krkonošské muzeum ve Vrchlabí. V prvním tendru nikoho nevybrala, protože čtyři firmy, které se přihlásily, nesplnily podmínky tím, že výrazně překročily cenu. ČTK to dnes řekl náměstek ředitele Správy KRNAP Jakub Kašpar. Muzeum, které sídlí v bývalém augustiniánském klášteře a patří Správě KRNAP, je uzavřeno od podzimu 2017. Vybraná firma by měla zajistit stavební část projektu.

"Předpokládaná cena stavební části je 65 milionů korun bez DPH, nabídky převyšovaly hranici 100 milionů. Novou soutěž bychom chtěli vyhlásit, co nejdříve," řekl ČTK Kašpar. Podle něj za problémy při výběru zhotovitele může situace na stavebním trhu. "Počítáme i nadále, že projekt budeme realizovat. Doufáme, že se firmu podaří vybrat," dodal.

Evropská dotace na projekt podle Kašpara ohrožena není. KRNAP chtěl mít vybraného dodavatele stavební části do konce loňského roku a letos na jaře začít se stavebními pracemi.

KRNAP počítá na projekt s evropskými dotacemi 123 milionů korun. Celkové náklady na rekonstrukci objektu i vytvoření nové expozice budou 140 až 150 milionů korun. Nyní je objekt vyklizený a do konce roku 2021 by v něm mělo vzniknout po přeměně expozic návštěvnické centrum KRNAP.

Opravené muzeum s novou expozicí, která naváže na úspěšnou expozici Kámen a život, by mělo sloužit pro návštěvníky jako reprezentativní vstupní brána Krkonoš. Návštěvnické centrum by mělo poskytnout co nejsrozumitelnější formou informace o minulosti a současnosti Krkonoš a motivovat lidi k objevování hor a jejich ochraně. Mělo by převzít i roli tradičního muzea.

Nová interaktivní expozice by měla být příběhem přírody a lidí usazených v horách. Expozice bude mít několik úrovní a bude jen na návštěvníkovi, do jaké hloubky si bude chtít nabídnuté informace prostudovat. Centrum nabídne i možnosti k pořádání koncertů, festivalů, divadelních představení nebo přednášek pod širým nebem. V plánech je vybudování nového vstupu do objektu, vznik badatelny či kavárny.
Autor: ČTK, 20.05.19 16:50
Návštěvnost: 10 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.