Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na Václavském nám. začala výstava Černá a bílá stránka náměstí


Praha - Na pražském Václavském dnes začala výstava Černá a bílá stránka Václavského náměstí, která má ukázat všechny jeho podoby. Akci pořádá Sdružení Nového Města pražského. Výstava se koná přímo na náměstí v prostředním pruhu před Café Tramvaj vprostřed náměstí. Fotografická soutěž se konala šest měsíců a organizátoři do ní nasbírali 378 fotografií, z nichž 23 je právě vystaveno na Václavském náměstí. Výstava se bude konat do 10. června.


Organizátoři chtějí svou akcí poukázat na krásy i nedostatky Václavského náměstí. "Fotografie přitom mají i významnou dokumentaristickou funkci," uvedla mluvčí akce Kateřina Goroškov Řeháková.

Letošní podtitul akce je zaznamenat odvrácené tváře a stránky Václavského náměstí. "Sdružení (Nového Města pražského) se snaží touto i dalšími akcemi vzbudit zájem široké veřejnosti o dění a osud Václavského náměstí," uvedla mluvčí.

Dalším cílem organizátorů je, aby náměstí nebylo vnímáno pouze jako místo, kde se v minulosti konaly demonstrace.

Václavské náměstí je dlouhé 682 metrů a přibližně 60 metrů široké. Původně se jmenovalo Koňský trh a bylo zřízeno dekretem Karla IV. V 19. století bylo nejprve přejmenováno na Svatováclavské náměstí, posléze na Václavské.
Autor: ČTK, 14.05.19 09:20
Návštěvnost: 11 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.