Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha zpracuje plán pro okolí bývalých staroměstských hradeb


Praha - Hlavní město nechá zpracovat koncepci rozvoje okolí ulic Národní, 28. října, Jungmannova náměstí, Na Příkopě, náměstí Republiky a Revoluční, kudy v minulosti vedly staroměstské hradby. Zadání koncepce dnes schválili pražští radní. Studie má navrhnout úpravy, které zlepší průchodnost oblasti pro pěší a cyklisty a změní ji v jednolitou městskou třídu. Mají zahrnovat mimo jiné i omezení automobilové dopravy.


Cílem projektu je podle zadání rozšířit hlavní obchodní promenádu v centru, která dnes sahá od Jungmannova náměstí po náměstí Republiky, až k mostu Legií na jedné a Štefánikově mostu na druhé straně. Schválená studie má sloužit jako podklad pro zpracování dílčích návrhů jednotlivých lokalit kopírujících bývalé hradby.

Celé území podle dokumentu trpí například nedostatkem laviček či stojanů na kola, přestože tudy vede páteřní cyklotrasa. Omezena by měla být automobilová doprava pod Prašnou bránou, která se podle dokumentu významně podílí na vytížení Revoluční ulice, kudy projede na 25.000 aut denně. "Další omezení automobilové dopravy by se mohlo týkat ulice Na Příkopech, Národní třída v části Na Perštýně až Perlová," píše se v zadání.

Podobnou studii, jaká má vzniknout pro centrální městkou promenádu, minulá rada loni schválila pro oblast tzv. Letenského kříže, která zahrnuje ulice Veletržní a Dukelských hrdinů a části ulic Strojnická a U Výstaviště. Studie počítá s úpravami chodníků, přechodů, zastávek a s výsadbou téměř 200 stromů. Práce mají být hotové v roce 2022 v návaznosti na připravovanou rekonstrukci tramvajové trati a podle odhadu mají stát 762 milionů korun.
Autor: ČTK, 06.05.19 19:45
Návštěvnost: 33 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.