Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Goethova vyhlídka v K. Varech se po opravě otevřela veřejnosti

Karlovy Vary - V Karlových Varech se dnes po kompletní rekonstrukci otevřela veřejnosti Goethova vyhlídka. Kulturní památka postavená v 80. letech 19. století posledních 15 let chátrala. Oprava stála zhruba 40 milionů korun, dokončena byla už na podzim, řekl ČTK karlovarský radní Pavel Bouška (Karlovaráci).
"Když jsem byl naposledy na Goethově vyhlídce, byla to v podstatě život ohrožující ruina s padajícím zdivem. Takže je to fundamentální oprava celé té stavby včetně úpravy okolí," řekl Bouška.
Opravenou vyhlídku provozují Lázeňské lesy Karlovy Vary. Otevřená bude prozatím o víkendech od 12:00 do 17:00, doplnila radní Hana Zemanová (Karlovaráci). V objektu bude k dispozici sociální zařízení, lidé si tam budou moci koupit základní občerstvení, jako jsou nealko nápoje či zákusky. Vstupné se vybírat nebude. V blízkosti vyhlídky začíná Stezka strašidel. Zhruba tříkilometrový okruh směrem na Tři kříže a zpět je lemován modely různých lesních bytostí usazených na zemi i na stromech.
Využití vyhlídky zatím omezuje fakt, že na rekonstrukci město použilo evropskou dotaci. Pět let tak není možný komerční provoz. Do budoucna by pak v okolí mohly vzniknout další atrakce.
Vyhlídka původně nesla jméno princezny Stefanie, manželky rakouského korunního prince Rudolfa Habsburského, které se pohled na střed lázeňského města velmi zalíbil. Rozhledna pak měnila jména a teprve od roku 1957 nese jméno německého básníka, který ve městě často pobýval.

Více informací >
Autor: ČTK, 06.05.19 09:40
Návštěvnost: 18 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.