Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Policie prověřuje okolnosti kolem českobudějovické haly


České Budějovice – Policie prověřuje okolnosti kolem projektu českobudě- jovického multifunkčního centra. Přípravu jeho stavby koalice zatím zastavila. Policisté se obrátili na vedení radnice, aby jim poskytlo materiály o projektu. ČTK to dnes řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO). Multifunkční centrum mělo stát místo současné sportovní haly. Původní odhadované náklady na projekt se pohybovaly kolem 300 milionů korun, poslední prognózy však ukázaly, že by stavba stála přibližně 551 milionů korun.


Svoboda se domnívá, že policie podnět po prošetření odloží a nebude se jím zabývat. "Z hlediska zákona o obcích má obec plné kompetence se rozhodnout pro to, co chce a jak to případně chce stavět," řekl Svoboda.

Stavba multifunkčního centra měla začít letos v květnu. Ideu nové haly prosazoval hlavně českobudějovický volejbalový klub, který patří do české špičky. Parametry dosavadní haly neodpovídají požadavkům pro mezinárodní zápasy. Nevyhovuje především nízký strop. Ostatní sportovní subjekty, které halu využívají, byly proti stavbě multifunkčního centra. Podle nich nový projekt svými parametry některé sporty nezohledňoval.

Nyní není jasné, zda bude město v projektu pokračovat. Svoboda před časem uvedl, že koalice multifunkční centrum chce, ale ne v připravované verzi. Připustil, že ani není vyloučeno, že by centrum stálo na jiném místě. To by znamenalo odklad demolice současné haly.
Autor: ČTK, 02.05.19 15:40
Návštěvnost: 37 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.