Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sdružení samospráv chce obcím nechat agendu stavebních úřadů

Praha - Sdružení místních samospráv chce obcím nechat agendu stavebních úřadů, kterou jim plánuje odebrat ministerstvo pro místní rozvoj v rámci chystané změny stavebního zákona. Sdružení kvůli tomu zorganizovalo petici, kterou dnes představilo ve Sněmovně.

"Vítáme snahu zjednodušit stavební řízení. Obce jsou samy stavebníky a víme, že stavební právo změnu potřebuje. Protestujeme však proti plánu ministerstva odebrat obcím výkon stavebních úřadů," uvedl europoslanec STAN a předseda sdružení Stanislav Polčák. Změna by podle něj znamenala centralizaci státní moci a nepřijatelný zásah do vztahu mezi obcemi a státem.

Proti změně se postavil také pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD). "Návrat k modelu okresních úřadů, který koncepce rekodifikace stavebního práva prakticky představuje, je ústupem od hodnot demokracie a decentralizace, a ta je jako taková z pohledu Asociace krajů ČR zcela nepřijatelná," řekl. Pokud vláda svůj záměr prosadí, Netolický chce navrhnout změnu specializovaného stavebního úřadu na okresní úřady.

Nový stavební zákon chce vláda předložit Sněmovně do konce roku. Slibuje si od něj zkrácení povolovacího řízení u staveb ze současného průměru 5,4 roku na jeden rok. Územní řízení, stavební řízení a EIA chce sloučit do jednotného povolovacího řízení. Nový stavební zákon také sjednocuje kompetence pod nově vytvořený Nejvyšší stavební úřad, který bude nadřízeným orgánem krajských stavebních úřadů, jejichž územní pracoviště budou v dnešních obcích s rozšířenou působností.

Sdružení místních samospráv je nevládní organizací, která vznikla kvůli prosazování spravedlivého dělení daňových výnosů mezi obce a města. Sdružuje 1800 ze zhruba 6500 obcí v ČR.
Autor: ČTK, 30.04.19 17:10
Návštěvnost: 23 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.