Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
IPR odřeže mříže mezi sochami směrem do Vyšehradské ulice

Praha - Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) dnes v 18:00 nechá ve svém areálu v Emauzích odstranit mříže směrem do Vyšehradské ulice. Sousoší, která jsou mezi mřížemi, nechá následně zrestaurovat. ČTK to dnes řekl ředitel IPR Ondřej Boháč. Do budoucna zmizí z okolí budov také další ploty a areál se otevře lidem. V budoucnu bude IPR rekonstruovat i samotné budovy od architekta Karla Pragera.

Mříže se mezi sochařskými díly od Miloslava Chlupáče objevily v roce 2008, vytvořily tak jakýsi plot a uzavřely areál. Na díle spolupracoval Chlupáč s architektem Pragerem. Jakmile budou mříže odstraněny, IPR začne hledat restaurátory, kteří sousoší opraví. Přesné náklady nejsou známy.

Podle Boháče mají v budoucnu zmizet z areálu i další bariéry a měl by být průchozí. To se týká například plotů, které jsou okolo budov směrem do Podskalí a do ulice Na Moráni.

Oprava čeká také tři Pragerovy budovy, ve kterých IPR sídlí. Ty mají mimo jiné problémy se statikou a zatéká do jejich konstrukce. IPR nechá nejprve posoudit stav budov a od výsledku zkoumání se bude odvíjet cena a složitost oprav. Cena opravy by se nicméně měla pohybovat v řádu stovek milionů korun. Kdy oprava začne, zatím nebylo určeno. Budovy z konce 60. let minulého století magistrát svěřil IPR od letošního 1. ledna.

IPR je městskou institucí, která se zabývá územním plánováním a urbanismem. Mimo jiné připravuje nový pražský územní plán. Podobnou organizaci mělo město od roku 1920, kdy vznikla Státní regulační komise pro Prahu a okolí. Od roku 1961 do roku 1994 existoval takzvaný Útvar hlavního architekta, na který navázal Útvar rozvoje města. Ten se v roce 2014 změnil na současný IPR. Jeho roční rozpočet je asi 300 milionů Kč.
Autor: ČTK, 30.04.19 16:25
Návštěvnost: 21 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.