Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostravská univerzita bude hledat dodavatele staveb za miliardu

Ostrava - Ostravská univerzita by chtěla do poloviny června vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby nových univerzitních budov. Zázemí zhruba za miliardu korun by se tak mohlo začít budovat ještě letos, řekl dnes ČTK mluvčí univerzity Adam Soustružník.

Projekční kanceláře podle něj v těchto dnech dodávají potřebné dokumentace pro realizaci stavby, které následně zkontroluje a schválí ministerstvo školství a zástupci statutárního města Ostrava. "Pokud vše půjde podle plánu, do poloviny června vyhlásíme výběrové řízení. Věřím, že ideálně v září budeme znát generálního dodavatele stavby," řekl Soustružník.

Univerzita chce na výstavišti Černá louka vybudovat dva objekty. Jeden bude sloužit jako zázemí pro sport, druhá budova bude sídlem Fakulty umění. Peníze na stavby za miliardu korun získala univerzita z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci projektu Restart, který má pomoci nastartovat změny v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Podle mluvčího univerzita počítá s tím, že objekty dokončí v roce 2021.

Pozemky pro výstavbu objektů získala univerzita darem od města, které se postará o výstavbu podzemního parkoviště se 160 místy pod jednou z budov.

Plánované Centrum zdravého pohybu poskytne zázemí pro Katedru studií lidského pohybu. Podle vedoucího projektového oddělení Ostravské univerzity Petra Svobody bude součástí budovy velký sportovní sál, gymnastické sály či lezecká stěna. Připomněl, že dominantou budovy bude běžecká dráha v patře, která povede přes laboratoře, kde se bude zkoumat pohyb běžců. "V plánu je i unikátní zelená střecha využitelná ke sportování," uvedl Svoboda. Ostravská univerzita tak získá vlastní sportoviště, které jako jediná univerzita v zemi zatím nemá a musí si ho pronajímat. Sportoviště bude ale přístupné i veřejnosti.

Druhá z budov poskytne zázemí pro studenty hudebních a vizuálních umění. Také tato budova bude sloužit veřejnosti, protože se v ní počítá s mezinárodními výstavami či koncerty. Studenti této fakulty dosud museli využívat provizorní zázemí, které pro umělecké obory není příliš vhodné. Areál univerzitě umožní i výuku nových oborů, jako jsou například průmyslový design nebo trenérství.
Autor: ČTK, 29.04.19 18:25
Návštěvnost: 26 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.