Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brněnská Údolní ulice se po roce oprav dočkala otevření

Brno - Brněnská Údolní ulice se dnes v podvečer po roce oprav znovu otevřela tramvajovému provozu, auta tudy projedou od 1. května. Při této příležitosti vypravil dopravní podnik společně s Hvězdárnou a planetáriem Brno nově opravenou tramvaj typu K3 se speciálním vesmírným interiérem i tramvaj typu Vario s hvězdárenským polepem, linka totiž končí u hvězdárny.

Rekonstrukce se týkala úseku mezi Údolní 50 a odbočkou do ulice Kraví hora. Šlo celkem asi o 800 metrů, kdy opravy obnášely výměnu kolejnic, bokovnic, velkoplošných panelů, trolejového vedení nebo instalaci nových trakčních stožárů, které budou zároveň sloužit jako uchycení pro svítidla veřejného osvětlení. Investice Dopravní podnik města Brna vyšla na 81,3 mil. Kč.

"Zprovoznění ulice Údolní je dobrou zprávou pro všechny, kteří touto částí města denně projíždí. Jsem ráda, že se podařilo stavbu dokončit ve stanoveném čase a že budeme mít v Brně o jednu dopravní uzavírku méně," uvedla k tomu primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS). Primátorka se jednou s tramvají svezla.

Slavnostní zprovoznění úseku tramvajové trati dopravní podnik s hvězdárnou pojal v duchu výpravy do kosmu, kterou linka číslo čtyři, vzhledem ke své konečné stanici u hvězdárny, přeneseně představuje. Na zahajovací jízdu tak vypravil nově opravenou tramvaj typu K3 se speciálním vesmírným interiérem a tramvaj typu Vario s hvězdárenským polepem. Symbolicky v nich cestoval i muž převlečený za kosmonauta, s nímž si zájemci mohli udělat selfie, čehož bohatě využili. Zajímavostí je, že jedna z tramvají posloužila novomanželům z Brna i jako svatební cesta.

Po slavnostní jízdě je v plánu opětovné zprovoznění tramvajové linky 4 až na náměstí Míru. V celé trase do Obřan pojede po více než roce a půl, protože se rekonstruovala také ulice Valchařská a Maloměřický most.

Brno v minulých letech opravilo řadu velkých ulic, jako byla Husova, Milady Horákové, Minská, Horova, Pionýrská či Valchařská, nyní opravuje část Cejlu a Zábrdovické včetně Zábrdovického mostu. V nejbližších letech plánuje opravovat kromě druhé části Údolní také Benešovu, Štefánikovu či Veveří.
Autor: ČTK, 29.04.19 07:50
Návštěvnost: 18 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.