Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubice postaví IQcentrum v Automatických mlýnech

Pardubice - Pardubice podpořily projekt výstavby polytechnických dílen, které budou sloužit školám i veřejnosti. Zastupitelé ho schválili na dnešním jednání. Budoucí centrum vědy a techniky v Pardubicích se dá srovnat s libereckým science centrem, řekl ČTK náměstek primátora Jan Mazuch (ODS).

"Školy již mají nové moderní technické a přirodovědné učebny, ale není v jejich silách mít nadstandardní vybavení. Polytechnické dílny budou i pro rodiny s dětmi, něco jako je iQLANDIA v Liberci," řekl Mazuch.

Radnice postaví polytechnické dílny v místě bývalých skladů mouky v areálu Automatických mlýnů, poskytnou zázemí i Galerii města Pardubic. Hlavní budovu hejtmanství přestaví na velkou krajskou galerii. Své záměry tam má i soukromý investor, který samosprávám prodal jen část areálu.

"Všechny tyto investice na hodně let ovlivní architektonický vzhled města. Centrální dílny by měly přitáhnout mladé lidi k technice, měly by tomu napomoci," řekl Mazuch.

V areálu mlýnů investoři chystají čtyři evropské projekty za 620 milionů korun, všechny mají být dokončené v roce 2022. Je mezi nimi i proměna prostranství v areálu a muzeum Josefa Gočára v silu, projekty připravují manželé Smetanovi.

Zastupitelé dnes podpořili výdaje 57,6 milionu korun na vybavení polytechnických dílen a městské galerie. Město je bude potřebovat v roce 2021. Objekt a přilehlé pozemky od vlastníků město koupilo za 15,5 milionu korun. Náklady na výstavbu polytechnických dílen se odhadují na 125 milionů korun včetně DPH.
Autor: ČTK, 26.04.19 08:20
Návštěvnost: 19 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.