Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Liberec schválil změnu územního plánu nutnou pro stavbu pavilonu

Liberec - Liberečtí zastupitelé dnes schválili dílčí změnu územního plánu, která umožní výstavbu parkovacího domu v areálu krajské nemocnice. Parkoviště je podmínkou pro výstavbu nového pavilonu urgentní péče za 1,9 miliardy korun. Bez parkovacího domu by nemocnice nedostala stavební povolení, řekl dnes ČTK primátor Liberce Jaroslav Zámečník (SLK). Změna územního plánu podle něj řeší i napojení nemocničního areálu po jeho rozšíření na místní komunikace.

Zastupitelé změnu schválili na žádost nemocnice ve zrychleném režimu, protože výstavbu nového pavilonu s parkovacím domem chce zahájit už na přelomu letošního a příštího roku. Parkovací dům zhruba pro 250 aut by měl částečně vyřešit problém nemocnice s parkováním.

Nový pavilon by měl částečně vyřešit nedostatky liberecké nemocnice. Mezi ně patří roztříštěnost do 38 objektů, některé nevyhovují ani stavebně. Nemocnice nemá ani centrální příjem pacientů či laboratoře na jednom místě.

Specializovaný pavilon bude mít suterén a pět nadzemních pater, má stát v místě staré interny v dolní části areálu podél Kristiánovy ulice. Hotový by měl být do roku 2022. Výstavbu pavilonu liberecká nemocnice připravuje už sedm let. V novém pavilonu budou šatny pro zdravotníky, centrální příjem i laboratoře, operační sály, kardiocentrum, JIP a ARO a přes 130 lůžek pro pacienty. Do budoucna se počítá s tím, že by se na střechu pavilonu přesunul heliport.
Zdroj: Marek Kuntoš
Vložil: ČTK, 25.04.19 20:15
Návštěvnost: 35 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.