Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na Petříně bude nové veřejné WC, upraveny budou Lobkovické zahrady

Praha - Letos v létě začne stavba veřejného WC na Petříně ve Strahovských zahradách. Magistrát plánuje i opravy Lobkovické zahrady, jejichž konkrétní podoba se teprve bude připravovat. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Město loni a předloni nechalo okolí Petřínské rozhledny upravit.

Nové toalety by měly vzniknout ve Strahovské zahradě na místě dřevěných staveb zbouraných v roce 2015. Původně zde město chtělo postavit budovu se zázemím pro údržbu zeleně a informačním centrem, od záměru později ustoupilo a v roce 2016 zde nechalo vybudovat odpočinkové prostranství s pítkem a lavičkou. Park na Petříně byl se zahradami Strahovského kláštera propojen v roce 2016.

Nyní magistrát prostranství doplní malým objektem s veřejnými WC a menším zázemím pro údržbu. Mluvčí dodal, že budova WC bude částečně zapuštěna do terénu a pojata tak, aby nerušila pohled z horní části zahrady. U vstupu z Vlašské ulice současný asfalt nahradí dlažba.

Kromě toho Praha plánuje úpravy nedaleké Lobkovické zahrady. Hofman řekl, že v první řadě je nutné vyvést vodu z existujících štol na povrch tak, aby se dala využít pro zavlažování a neodtékala bez užitku do kanalizace jako dosud. Horní část zahrady má podle mluvčího zůstat beze změny s výjimkou úpravy pěšiny. "Možné úpravy v dolní části zahrady budou předmětem podrobného detailního řešení, které se teprve bude zpracovávat," dodal.

Chystané kroky navazují na dřívější úpravy Petřína. Předloni město nechalo vybudovat toalety u rozhledny a loni byly v okolí petřínské dominanty zrekonstruovány cesty a umístěn nový mobiliář.

Parková plocha u rozhledny byla původně upravena jako poutní místo v roce 1936. Od roku 1891 tam stojí rozhledna jako zmenšenina Eiffelovy věže v Paříži. S výškou přes 65,5 metru je jednou z nejznámějších dominant Prahy. Ve stejné době vznikla první lanovka na Petřín.
Autor: ČTK, 25.04.19 08:20
Návštěvnost: 19 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.