Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rada H. Králové změkčila podmínky tendru na stavbu lávky přes Labe

Hradec Králové - Rada Hradce Králové zmírnila podmínky pro opakovanou soutěž na stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Do první soutěže se žádná firma nepřihlásila. Radnice věří, že při méně přísných podmínkách se firmy přihlásí. Definitivně budou podmínky a vypsání tendru schvalovat zastupitelé na zasedání 30. dubna. Novinářům to dnes řekli představitelé města. Projekt stavby lávky za odhadovaných 48 milionů korun bez DPH město připravuje od roku 2003.

Navržená lávka je subtilní konstrukce z betonových tvarovek spojených lanem. V ČR byla podle náměstka primátora pro investice Jiřího Bláhy (ODS) zatím tato konstrukce použita čtyřikrát. V minulém tendru město po uchazečích chtělo referenci stavby lávky tohoto typu o délce nejméně 60 metrů, přičemž tak dlouhá lávka zatím v zemi podle Bláhy vznikla jediná.

"Požadavek na délku lávky minimálně 60 metrů se ukázal jako diskriminační," uvedl primátor Alexandr Hrabálek (za ODS). V opakovaném tendru by požadavek na délku lávky neměl být. Volnější podmínky v novém tendru budou i v požadavcích na stavební dozor či na referenční stavby uchazečů.

V případě úspěšné druhé soutěže by stavba lávky mohla začít ještě letos a hotová by mohla být přibližně do poloviny roku 2020. Většinu nákladů stavby by měla zaplatit evropská dotace z programu ITI. Opakováním tendru by čerpání dotace nemělo být ohroženo, protože v dotačních podmínkách je termín stavby lávky do konce roku 2023. Ke stavbě lávky se město zavázalo i ve smlouvě s Československou obchodní bankou, která v zóně Aldis začala loni v prosinci budovat regionální sídlo pro tisícovku zaměstnanců.

Lávka bude pro pěší a cyklisty a propojí Šimkovy sady a okolí kongresového centra Aldis s třídou Karla IV. v centru města. Radnice už v zóně Aldis v roce 2003 za 23 milionů korun postavila pěší bulvár, na který měla lávka navázat.

V minulosti měli k projektu lávky výhrady ochránci přírody. Původní projekt počítal s pokácením jednoho dubu na nábřeží, proti čemuž ochránci přírody úspěšně protestovali. Zdržení a spory provázely i architektonickou soutěž. K podobě lávky pak vznesli výhrady ornitologové, protože navržená lávka by mohla zasahovat do vzletových drah ptáků, zejména labutí. Projekt byl kvůli připomínkám ekologů upraven.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 24.04.19 16:10
Návštěvnost: 13 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.