Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hlavní stavební úřad v Praze by mohl řešit stavby nad 4000 metrů


Praha - Centrální stavební úřad pro hlavní město, jehož zavedení zvažuje část pražské koalice, by mohl rozhodovat o projektech nad 4000 metrů čtverečních podlažní plochy. To odpovídá zhruba domu s 50 byty, pod úřad by tak spadaly jen velké stavby. Na workshopu k pražskému stavebnictví to dnes uvedl první náměstek primátora Petr Hlaváček (za TOP 09). V hlavním městě nyní rozhoduje 22 stavebních úřadů, ty by měly zůstat zachovány pro menší stavby. Na zavedení centrálního úřadu zatím nepanuje v koalici shoda.


Centrálně by se podle představ Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN), které krok prosazují, mělo rozhodovat kromě velkých budov také o silnicích či plynovodech a další infrastruktuře. K návrhu se staví rezervovaně Praha Sobě. Její lídr Jan Čižinský dříve uvedl, že jde o riskantní krok - pokud by podle něj úřad fungoval dobře, šlo by o efektivní řešení, pokud však ne, bylo by to katastrofální.

Spojené síly argumentují tím, že centrální úřad by urychlil povolování staveb, které je dnes v Praze podle stavebníků neúnosně dlouhé. Hlavní roli v délce povolování hrají podle Hlaváčka odvolání a žaloby a na centrálním úřadě by pracovalo více právníků s lepší odborností, schopných připravit rozhodnutí k větším projektům takovým způsobem, aby nebylo jednoduše napadnutelné a zrušitelné.

Zavedení centrálního stavebního úřadu může město schválit samo úpravou svého statutu. Úprava zákona by nicméně byla nutná pro to, aby o případných odvoláních proti rozhodnutí centrálního úřadu rozhodoval opět magistrát, a nikoliv ministerstvo pro místní rozvoj. To by bylo podle vedení města vhodnější. Návrh úpravy zákona o hlavním městě v tomto smyslu už ve Sněmovně podal pražský poslanec Petr Dolínek (ČSSD). Vláda ho však nepodpořila, není podle ní v souladu s chystaným novým stavebním zákonem.
Autor: ČTK, 23.04.19 13:25
Návštěvnost: 22 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Hlavní stavební úřad pro všechny stavby Josef Brofský 23.04.19 15:55
Neocentralizace Vích 23.04.19 17:52
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.