Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum kávy v Klentnici
jedna z největších sbírek kávových strojů, pražiček a mlýnků v Evropě
Kavárna Café Fara vznikla na jihu Moravy v obci Klentnice v roce 2009 z lásky k Pálavě, kávě a vínu. 11. dubna 2019 se otevřely nové prostory muzea kávy. Jedinečná sbírka čítá na 500 exponátů - kávových strojů, pražiček a mlýnků na kávu. Nadále se bude rozšiřovat. Vzácný je sloupový měděný kávovar PARIS EXPRES z roku 1930 nebo stroj na dřevěné uhlí LA SAN MARCO, LA PAVONI - kávovar na plyn z 30. let minulého století. Jedinečný je i sloupový stroj Arom s vlastním zásobníkem na hotovou kávu, kterou si hosté ve velkém provozu odebírali sami. Raritou je také mlýnek vyrobený vojákem za 1. světové války z mosazné nábojnice s věnováním pro jeho milou.

Architektem Café Fara a Coffee museum je Marek Jan Štěpán, který o muzeu řekl: "Dům, do kterého je muzeum umístěno, je úplně normálním venkovským domem se svým skromným příběhem. A právě v tom je jeho krása, v jednoduchosti, obyčejnosti a civilnosti. Tedy přesně v těch věcech, které v současnosti houfně ztrácíme. Žila tady babička pana Pavlince s rodinou a stopy jejich života tady pořád jsou, jsou ve výmalbě, v kladení cihel, v uspořádání jednotlivých místností a oken. Jistě je takových babiček, rodin a životů více, ale tento dům měl štěstí. Zrekonstruovali jsme ho tak, aby to nebylo vidět. Vlastně jsme jen oprášili, někdy odkryli jeho bytostnou podobu (viz dekorstruktualismus). A právě ta se skvěle snoubí s novým využitím – jsou zde vystavené (ale spíše by se dalo říct: spí zde) kávovary a další věci k přípravě kávy. Jsou to veteráni s vlastními příběhy, které si mezi sebou šeptají. V úplném tichu ten šepot můžete i cítit. Snoubí se zde dvě lásky rodiny Džiubanových – láska ke kávě a k Pálavě. Podvědomě nebo vědomě zde vybudovali nejen muzeum kávy, ale i inspirativní skanzen života na Pálavě"

> http://www.cafefara.cz/galerie/coffee-museum
Zdroj: Atelier Štěpán
Vložil: Tisková zpráva, 22.04.19 22:20
Návštěvnost: 13 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.