Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pražští radní schválili studii přeměny Seifertovy ulice


Praha - Seifertovu ulici na pražském Žižkově čekají v nejbližších letech opravy. Kromě nutné opravy tramvajové trati plánuje město rekonstrukci oblasti, zahrnující kromě části Seifertovy navazující Táboritskou ulici u Olšanského náměstí. Radní dnes schválili studii, zahrnující rozšíření chodníků, nově vysázené stromy či rekonstrukci schodiště. Vedení města schválilo také vypracování další studie, která bude řešit opačnou stranu ulice u hlavního nádraží.


Studii přeměny Seifertovy a Táboritské ulice u Olšanského náměstí zadalo město v roce 2015, pro městský Institut plánování a rozvoje (IPR) ji zpracovalo architektonické studio Edit architekti.

Jedním z hlavních účelů studie bylo určit, jak umožnit dělat úpravy paralelně s nutnou opravou tramvajových kolejí tak, aby nebylo nutné oblast rozkopávat dvakrát. Dopravní podnik má zahájení oprav naplánované na příští rok, podle prvního náměstka primátora Petra Hlaváčka (za TOP 09) by se koordinace záměrů měla podařit. Studie je podle něj projednaná s dopravním podnikem i s Prahou 3.

Město například v minulosti nesladilo práce v případě Vinohradské třídy, kde rovněž vznikla studie, ale nestihl se včas připravit projekt rekonstrukce. Frekventovanou ulici, která je nyní uzavřena kvůli neodkladné opravě kolejí, tak čekají další omezení pravděpodobně v roce 2021.

Studie ohledně Seifertovy se na stůl radních loni dostala třikrát, ale ani jednou ji neodhlasovali. Souhlas radních byl nutný pro to, aby město mohlo zadat vypracování navazující dokumentace a projektu úprav.

Studie počítá s rekonstrukcí historického schodiště, propojujícího Rokycanovu a Chelčického ulici, v jehož horní části přibude kruhová lavička a v dolní má vzniknout vodní prvek jako připomenutí pumpy, která tu kdysi stávala. Obchodní centrum Bezovka má propojit s vedlejším chodníkem nové schodiště, zapuštěné do zdi podzemní garáže, což má lidem ulehčit přístup k obchodům. Přibýt mají také lavičky a stromy.

Pražští radní dnes schválili i vypracování další studie, která by měla řešit opačnou stranu Seifertovy ulice u hlavního nádraží. Tam plánuje dopravní podnik do roku 2024 rovněž rekonstruovat tramvajovou trať. V oblasti se plánuje výstavba a Správa železniční dopravní cesty připravuje stavbu podchodu, který by propojil nádraží se Žižkovem a Vinohradskou ulicí.
Autor: ČTK, 15.04.19 13:15
Návštěvnost: 21 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.