Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vnitro chystá rekonstrukci budov na Letné

Praha - Ministerstvo vnitra chystá rekonstrukci areálu na Letné v Praze. Potrvá do roku 2024 a má stát 936 milionů korun, vyplývá z materiálu, který má ČTK k dispozici. Záměr musí schválit vláda. Úředníci ministerstva vnitra nyní sídlí na několika místech.

Navrhovaná rekonstrukce se má uskutečnit ve dvou etapách. V první etapě by měla být opravena stará budova postavená v letech 1935 až 1939, v druhé pak nový objekt postavený v roce 1979. Podnětem pro návrh ministerstva byla mimo jiné situace, kdy budou od roku 2020 významně uvolněny administrativní kapacity v areálu. Loni totiž vnitro rozhodlo o přesunutí centrálního pracoviště odboru azylové a migrační politiky, který nyní sídlí ve starší z budov.

"Důvodem rozhodnutí bylo, že útvar je v areálu Letná dislokován v naprosto nevyhovujících pracovních podmínkách (...) a dále pak vzhledem k nutnosti jeho personálního navýšení kvůli potřebě řešit migrační problematiku a zejména posílení pracovního trhu ČR prostřednictvím zahraničních zaměstnanců," uvádí materiál.

Ministerstvo zvažovalo kromě navrhované varianty dvě další, ty však byly více finančně i časově náročné. U první z nich zvažovalo zachování stávajícího provozu bez zásadních investic jenom s nezbytnými opravami. Kromě horšího pracovního prostředí ale tato varianta znamenala i vyšší náklady.

Druhou variantou bylo zachování provozu a zahájení přípravy stavby nové budovy ministerstva na Veleslavíně. Šlo ale o finančně nejnáročnější variantu, vnitro by také přišlo o již provedené investice. Areál na Veleslavíně by navíc podle materiálu nemohl nahradit všechny nynější objekty vnitra.

Areál na Letné chce vnitro podle nejvhodnějšího návrhu zachovat jako své hlavní sídlo. V plánu má zrušit co nejvíce komerčních nájmů. Ministerstvo chce také zachovat areál v Olšanské, kde jsou provozovány technologické prvky kritické infrastruktury.

Řešení, které vnitro navrhuje, podle dokumentu není v rozporu se záměrem vlády na výstavbu administrativního komplexu v Letňanech. S kapacitami ministerstva vnitra se v něm totiž - kvůli specifickým nárokům na bezpečnostní parametry - nepočítá.
Autor: ČTK, 11.04.19 08:20
Návštěvnost: 30 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.