Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stavba nové krajské knihovny v Havl. Brodě má mírný předstih

Autor: ATELIER 02, Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod – Stavba nové krajské knihovny v Havlíčkově Brodě je v mírném předstihu. Pokud stavbařům tempo vydrží, mohly by práce skončit o několik týdnů dřív. Po dnešním kontrolním dnu na staveništi to uvedl náměstek hejtmana Vysočiny Martin Kukla (ANO). Nová knihovna za 143 milionů korun má být dokončena do července 2020. Vedle ní zároveň dělníci budují parkovací dům, který by mohl začít sloužit ještě letos.


"Předběžně jednáme o tom, že by možná už na podzim byla budova parkovacího domu zprovozněna," řekl ČTK havlíčkobrodský starosta Jan Tecl (ODS). Stavbu domu se skoro stovkou míst pro auta platí město. Radnice teď jedná o možnosti jeho předčasného užívání. Pozemek u kulturního domu Ostrov, kde knihovna vzniká, dřív sloužil jako odstavná plocha pro automobily.

Město se už také zabývá využitím Staré radnice na náměstí, z níž se krajská knihovna odstěhuje. Rada města kvůli tomu řídila pracovní skupinu. Návrhů na využívání historické budovy je podle starosty řada. "Nebude to o tom, že bychom nevěděli, co s ní. Spíš budeme muset vybírat, co bude nejlepší," řekl.

Pro krajskou knihovnu je ve Staré radnici málo místa, používat musí i pronajaté prostory. O potřebě nové budovy se mluvilo mnoho let. Na obrátkách přípravy nabraly, když se kraj, který knihovnu zřizuje, dohodl na spolupráci s městem. Stavba nové třípodlažní budovy knihovny začala loni v srpnu, provádí ji firma Zlínstav.

Železobetonový skelet novostavby stojí na pilotech zapuštěných až 11 metrů hluboko. "K dnešnímu dni je hotovo 95 procent veškeré monolitické konstrukce," uvedl Kukla. Příští měsíc přijdou na řadu řemesla a začnou práce na fasádách.
Autor: ČTK, 10.04.19 21:55
Návštěvnost: 21 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.