Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Ostravě by měla pokračovat rekonstrukce Domu kultury Poklad

Ostrava - V Ostravě by během několika týdnů mohla pokračovat rekonstrukce Domu kultury Poklad v ostravské městské části Poruba. Modernizace má stát téměř 355 milionů korun, což byla nejnižší z osmi nabídek. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO).

Přestavba kulturního domu je od počátku problematická a trvá už několik let. Původní opravy v minulosti zkomplikovaly nejen spory s jedním z bývalých nájemců prostor v objektu, ale také problémy spojené s požadavky na uhrazení nákladů na takzvané vícepráce, které chtěl někdejší zhotovitel přestavby. Dům nakonec musel být v roce 2014 zakonzervován a město hledalo nového dodavatele. Zakázku tehdy vyhrálo sdružení firem Stamont - Pozemní Stavitelství a Vítkovice Revmont Engineering, které nabídlo cenu zhruba 180 milionů korun, projekt přitom počítal s náklady okolo 240 milionů. Předloni se ale přestavba opět zastavila, protože vedení města nebylo spokojeno s kvalitou některých prací, vadilo mu i zpoždění stavby či spory kolem ocenění víceprací. Rozhodlo se proto sdružení firem vypovědět smlouvu a stavba se znovu zastavila. Loni na podzim město vyhlásilo už třetí veřejnou zakázku. Nakonec vybralo sdružení tří firem - Zlínstav, Geosan Group a Ridera Stavební.

Město předpokládá, že během května uzavře se zhotovitelem smlouvu a pak začne i rekonstrukce. Bude financována prostřednictvím společnosti Akord&Poklad, která zařízení provozuje. Městští zastupitelé proto na dnešním jednání rozhodli o zvýšení dotace pro tuto společnost.

Rekonstrukce by měla být dokončena v roce 2021. Stavebníci mají modernizovat celý kulturní dům, a to včetně jeho okolí. Počítá se i s opravou přístupové komunikace a náhradní výsadbou. Součástí rekonstrukce nejsou interiéry ani parkovací objekt, na které bude vyhlášena samostatná zakázka.

Kulturní dům bude po opravě mít divadelní sál pro 420 lidí, společenský sál, malý divadelní sál pro 100 lidí, cvičební sál, tři multifunkční učebny a dva salónky. Součástí bude i restaurace s terasou a klubovým prostorem či minikino pro přibližně 60 lidí.
Autor: ČTK, 10.04.19 20:40
Návštěvnost: 19 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.