Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha 8 vypověděla smlouvu s Metrostavem na Centrum Palmovka


Praha – Radnice Prahy 8 odstoupila od smlouvy se stavební firmou Metrostav, která se týkala výstavby Centra Palmovka. Důvodem je neplnění závazků firmou a odmítnutí pokračovat ve výstavbě. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Marcela Konrádová. Metrostav vypověděl radnici smlouvu na stavbu už loni na podzim. Radnice nyní řeší, co s rozestavěnou budovou udělá, jednou ze zvažovaných možností je prodej. Projekt za 1,1 miliardy korun byl schválen v roce 2010.


"Společnost Metrostav neplatně jednostranně ukončila smlouvu v listopadu 2018, před zvolením nového vedení radnice. Od té doby nevidíme ani minimální snahu s naší městskou částí spolupracovat a plnit své povinnosti. Proto jsme museli od smlouvy odstoupit," sdělil starosta Ondřej Gros (ODS).

Nyní vedení radnice zvažuje, co s budovou dál. Dostavba by mohla vyjít na 600 až 800 milionů, které radnice nemá. V uplynulých měsících proto představitelé radnice začali jednat s magistrátem o možném prodeji torza budovy. Gros na březnovém zasedání zastupitelů Prahy 8 řekl, že kromě dostavby a prodeje existuje možnost dostavby a komerčního pronájmu. Na to by si radnice ale musela vzít úvěr, což starosta nepodporuje.

Minulé vedení Prahy 8 po volbách v roce 2014 zpochybnilo vlastnictví budovy a objekt se stal předmětem soudních sporů mezi Prahou 8, magistrátem a Metrostavem. Nakonec se strany dohodly, že budovu dostaví Praha 8, na což od města měla dostat 600 milionů. Metrostav ale loni v listopadu kvůli chybějícím znaleckým posudkům odstoupil od smlouvy.

Zhruba polovinu budovy měla mít záchranná služba, zbytek měl být sídlem radnice. Magistrát tak nyní bude muset hledat nové místo, kde sídlo záchranářů postavit.
Autor: ČTK, 10.04.19 20:45
Návštěvnost: 29 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.