Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Holice mají po letech opět městského architekta

Holice - Holice na Pardubicku zřídily po letech opět funkci městského architekta. Ve výběrovém řízení vybraly pardubického architekta Pavla Hrdého, absolventa ČVUT. Bude poskytovat konzultace městu, investorům, developerům i veřejnosti, uvedla radnice v tiskové zprávě.

"V jeho záběru bude také například péče o veřejné prostranství, kvalitu prostředí ve městě, ochrana architektonických a estetických hodnot, hájení zájmů města, návrhy drobných úprav a příprava podkladů pro další rozvoj Holic," uvedla radnice.

Zákon nestanovuje obcím a městům, aby měly městské architekty povinně, nicméně velká města mají celé odbory, které se věnují architektuře a urbanismu, menší města si často najímají architekty externě. Spolupracují s nimi například ve Vysokém Mýtě nebo Lanškrouně na Orlickoústecku a nově tedy i v Holicích, kde žije přes 6000 obyvatel.

"Moje představa Holic je více méně přirozená, jde o město, ve kterém se příjemně žije, má fungující a přívětivé centrum, místní se rádi vrací domů a přespolní je přijíždí obdivovat," řekl Hrdý.

Městský architekt nejdřív vyhotoví obecnou analýzu města, která by měla odhalit jeho hlavní problémy. Následně připraví vizi rozvoje. Šestatřicetiletý Pavel Hrdý vystudoval Fakultu architektury na ČVUT v Praze. Při studiích spolupracoval s ateliérem DAD Studio v Hradci Králové a od roku 2014 vede vlastní ateliér hrdýarchitekt.
Autor: ČTK, 09.04.19 12:05
Návštěvnost: 38 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.