Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary budou znovu hledat způsob oprav Alžbětiných lázní

Karlovy Vary - Karlovým Varům nevyšel další plán, jak získat peníze na financování oprav Alžbětiných lázní. Město chtělo do budovy umístit pobočku vysoké školy a na vybavení získat peníze z programu ReStart. Jenže jednání s lékařskou fakultou Univerzity Karlovy neuspěla. Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) se tak vedení města pokusí hledat další cesty.

"Mysleli jsme si, že by tato budova Alžbětiných lázní byla pro školu úplně nejvhodnější. Bohužel jsme nepočítali s tím, že 3. lékařská fakulta od záměru otevřít zde obor fyzioterapie odstoupí. Takže jednání začnou znovu, zřejmě s jinou vysokou školou, protože se této myšlenky nechceme zatím vzdát," řekla ČTK Pfeffer Ferklová.

Bývalé vedení města připravovalo několik let koncesní řízení na pronájem a rekonstrukci památkově chráněné budovy v centru města. Firmy, které vyhrály, nabídly, že zrekonstruují objekt za 561 milionů, z toho za 450 milionů z peněz města. Společnost Royal Spa by 25 let provozovala v budově lázně a platila by městu nájem. Jenže nové vedení města tento záměr odmítlo a koncesní řízení zrušilo.

Alžbětiny lázně, které jsou posledními veřejnými lázněmi v Karlových Varech, nutně potřebují rekonstrukci i investice do modernizace. Podle Pfeffer Ferklové zatím vedení města nepočítá s uzavřením ztrátového provozu a bude hledat dál cestu, jak najít vhodné řešení rekonstrukce a budoucího provozu. Jasno chce mít vedení města do konce června.
Autor: ČTK, 08.04.19 16:00
Návštěvnost: 21 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.