Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězem soutěže Interiér roku je dům stavitele Ungera ve Znojmě

Znojmo - Absolutním vítězem čtvrtého ročníku soutěže Interiér roku se stala úprava domu stavitele Johana Ungera ve Znojmě. Projekt, jehož autory jsou Barbora Hora, Jan Hora a Jan Weisser ze studia ORA, zabodoval v konkurenci 175 interiérových projektů rozdělených do sedmi kategorií.

"Porota zejména ocenila fakt, že interiér vhodně pracuje s barvami a emocemi. Prostor působí dojmem pokory a je vybaven citlivě vybraným mobiliářem. Interiér domu Unger není postaven především na trendech a přesto nabízí řadu překvapivých momentů," uvedla Kateřina Kutnohorská z Institutu bytového designu, který soutěž každoročně pořádá.

Architekti jsou zároveň majiteli domu z přelomu 19. a 20. století. K jejich štěstí předchozí majitelé dům nijak drasticky nepřestavovali, a zůstala tak zachována většina prvků, jako jsou okna, dveře, cementové dlažby, štuky, kování i zábradlí.

"Dům vyžadoval adaptaci na současný komfort obývání, což znamenalo realizovat nové instalace. Podmínkou však bylo co nejméně zasahovat do stávajících konstrukcí. Stropů a podlah se architekti tedy nedotkli. Hrubě oškrábané stěny postupně odtajňovaly své výmalby a takové je autoři také ponechali. Všechny textury a motivy už jen doplnila bílá barva sádrových omítek na stěnách, do nichž bylo zasaženo," popsala projekt Kutnohorská.

Vítěze vybírala porota v kategoriích soukromý byt - novostavba, soukromý byt - rekonstrukce, veřejný interiér - restaurace a hotely a veřejný interiér - obchody, služby, firemní interiéry. Udělena byla kromě hlavní ceny i cena novinářů a cena generálního partnera, které získaly projekty Hotel Chateau Clara Futura v Dolních Břežanech u Prahy a rodinný dům v Malé Skále na Jablonecku.
Autor: ČTK, 05.04.19 16:25
Návštěvnost: 26 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.