Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Písek pozastavil projekt výstavby plaveckého bazénu

Písek - Písek pozastavil projekt výstavby nového bazénu. Důvodem jsou především vysoké náklady. Odhadovaná částka pro výběrové řízení na stavbu nového bazénu byla 350 milionů korun bez daně. Podle některých kritiků by se však mohla přiblížit až k částce půl miliardy korun. O zastavení projektu rozhodli dnes na svém mimořádném zasedání zastupitelé. Navrhli vypracovat nový návrh, jenž by zajistit výstavbu bazénu v areálu Žižkových kasáren. Pro tuto variantu se vyjádřilo 18 z 26 přítomných.

"Příprava projektu stála už 15 milionů korun," uvedla místostarostka Petra Trambová (Pro Písek). Město uvažuje o stavbě nového bazénu od roku 2002, kdy současnou plovárnu zasáhly povodně. První konkrétnější podobu dali zastupitelé projektu před šesti lety. "Jen připomenu, že v tom roce 2013 jsme měli nový bazén stavět za 180 milionů korun. V té době bylo možné získat na projekt dotace a navíc soutěže vyhrávaly nabídky levnější, než byla projektová cena. Dneska se bavíme o bazénu za přibližně 350 milionů korun a všichni víme, že dnes se za ty projektové ceny soutěžit nedaří," uvedl písecký místostarosta Ondřej Veselý (ČSSD). Podle něj by bylo pro město nejvýhodnější zásadně rekonstruovat současný plavecký stadion. Veselý se domnívá, že náklady na tuto operaci by dosáhly maximálně 200 milionů korun. "A životnost bazénu by se tím prodloužila třeba až o 50 let," řekl.

Současný plavecký stadion byl postaven v 70. letech minulého století a stojí v blízkosti centra u řeky Otavy. Místo pro nový bazén vybralo město v areálu u fotbalového hřiště u silnice I/20, která spojuje Prahu a České Budějovice. Kritici tohoto projektu kromě vysoké ceny poukazují na další možné nástrahy. Uváděli například nestabilní podloží nebo vysokou hladinu spodní vody.

Písek vypsal výběrové řízení na bazén loni, když odhadoval náklady na 283 milionů korun. Nejnižší nabídka vzešlá z tendru však činila 356 milionů korun. A právě kvůli výraznému zvýšení ceny město výběrové řízení zrušilo.
Autor: ČTK, 04.04.19 16:55
Návštěvnost: 31 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.