Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pražský magistrát opět odmítl kritizovanou stavbu u Parukářky

Praha - Úředníci pražského magistrátu na základě podaných odvolání už potřetí zrušili územní rozhodnutí pro stavbu u vrchu Parukářka na pražském Žižkově, kterou místní dlouhodobě kritizují. Stavební úřad Prahy 3 podle magistrátních úředníků dostatečně nezhodnotil dopady roky plánované stavby na urbanismus jejího okolí. Rozhodnutí zveřejnil magistrát na úřední desce. Čtyři propojené domy mají být podle projektu domem pro seniory, místní obyvatelé se však obávají toho, že jde pouze o zástěrku, aby investor dostál funkci vymezené v územním plánu.

Jde o už o třetí verzi projektu, který investor na pozemcích mezi ulicemi Na Parukářce a Jeseniova plánuje, dvě předchozí magistrát na základě podaných odvolání vrátil k přepracování. První z roku 2007 počítala se stavbou luxusních vilových domů, přestože podle územního plánu jsou pozemky určeny pro sociální a zdravotní služby. Další verze projektu proto přidala lékařské ordinace, ale opět bez úspěchu.

Nyní magistrát odmítl i třetí verzi nazvanou "Domov pro seniory Parukářka." Úřad dal za pravdu jedné z řady podaných námitek místních spolků a obyvatel, kteří proti záměru bojují od začátku. "Stavební úřad se v napadeném rozhodnutí náležitě nezabýval všemi otázkami, které mají být při umisťování stavby do území posuzovány. Zejména akceptovatelností stavby v území z hlediska jeho architektonických a urbanistických hodnot," stojí v rozhodnutí stavebního odboru magistrátu.

O zástavbě Parukářky se v roce 2014 konalo místní referendum, účast ale byla příliš nízká a hlasování nebylo pro radnici závazné. V minulém volebním období tehdejší vedení Prahy 3 v čele se starostkou Vladislavou Hujovou (dříve TOP 09) vyjednalo s investorskou firmou WH Estate úpravu projektu a jeho snížení. Podle místních obyvatel by však i přes úpravy stavby převyšovaly horizont vrchu, což odmítají.
Autor: ČTK, 03.04.19 13:30
Návštěvnost: 35 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.