Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vychází nové číslo časopisu INTRO zaměřené na textil

Měření, stříhání, šití… Ne, řeč není o oděvním průmyslu, nýbrž o architektuře, která je zahalena měkkostí, lehkostí a elegancí a jíž se detailně a poutavě věnuje osmé vydání časopisu INTRO.

Aktuální číslo, zaměřené na textil jako stavební materiál, vás spolu s Danicou Pištekovou provede "labyrintem vrstev a švů", připoutá vaši pozornost pomocí splétaných lan, z nichž je utkána budova španělského kongresového centra, nebo prozradí, co se skrývá pod "šaty" testovací věže v Rottweilu. "Poměr vlastní hmotnosti a rozpětí je neuvěřitelný," říká profesor Werner Sobek v rozhovoru v souvislosti s textilními konstrukcemi.
Pátý stavební element, jak se textilním materiálům v architektuře přezdívá, má široké využití - od pláště budovy (stany, jurty) přes stínicí techniku až po čistě designový prvek, který může opticky odlehčit betonovou konstrukci (viz vodárenská věž na Letné, str. 94) nebo pomocí "božsky modrých" vlněných vláken dodat zahradě éterický rozměr, jako to udělal pařížský ateliér Yok Yok. O jeho působivé transparentní instalaci v zahradě francouzské katedrály sv. Štěpána se můžete dočíst na stranách 54 až 59. Vedle toho se dozvíte, jaká kritéria musejí splňovat textilie použité na exteriérové části budov, jaké jsou jejich vlastnosti a výhody, seznámíte se s výtvarnicí Inez Tuschnerovou a netkanými textiliemi, zavítáte do Bahrajnu, Mongolska či Kanady, kde nahlédnete do interiéru látkových kupolí nenásilně zasazených do prostředí lesa. Opomenuto nezůstává ani tuzemsko – v oblasti takzvaného Českého Nizozemí se vrátíte do historie textilnictví a navštívíte například tkalcovnu či přádelnu bavlny. Otevřete časopis INTRO ještě dnes a vychutnejte si 132 stran kvalitních textů a velkorysých fotografií. Protože na architektuře záleží (https://www.intro.cz/detail/9).

Text: Kristýna Brožová
Zdroj: NAOS s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 03.04.19 08:10
Návštěvnost: 8 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.