Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dílo k výročí pyramidy v Louvru lidé zničili za pár hodin

Paříž - Jen několik hodin měli návštěvníci Paříže o víkendu na to, aby se pokochali optickou iluzí, kterou u příležitosti oslav 30. výročí skleněné pyramidy muzea Louvre vytvořil streetartový umělec JR. Francouzský výtvarník na nádvoří Louvru vylepil obří papírovou koláž, která díky dechberoucí iluzi umožňovala pohled do hloubky na imaginární základy pyramidy, procházející návštěvníci ale obraz během několika hodin rozšlapali. Informoval o tom server BBC.

Nápad umělce JR nadchl šéfa muzea Jeana-Luca Martineze, podle kterého šlo o skvělý způsob, jak na výročí skleněné pyramidy upozornit. Obyčejní návštěvníci ale jeho nadšení tolik nesdíleli, protože iluzi si mohli vychutnat jen lidé, kteří si koupili speciální vstupenky a dostali se na balkon, odkud je nádvoří dobře vidět z výšky.

JR a jeho pomocníci vylepili koláž na 17.000 m² dláždění v pátek, už v sobotu se ale dílo začalo postupně ničit pod kroky návštěvníků. Autor nicméně rychlý konec projektu vzal statečně a jeho efemérnost vysvětlil jako součást záměru. "Tento projekt popisuje existenci a neexistenci, realitu a vzpomínky, dočasnost," napsal JR na twitteru.
Autor: ČTK, 02.04.19 12:30
Návštěvnost: 41 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.