Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Velodrom v Brně bude stát dvojnásobek, nabídne také ubytování

Brno - Plánovaná stavba velodromu v Brně v Komárově bude stát dvojnásobek oproti původním předpokladům. Vyjít by měla zhruba na 800 milionů korun proti původním 350 až 400 milionům. Náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) dnes ČTK řekl, že proti první verzi bude mít velodrom i ubytování, restauraci nebo posilovnu a součástí prací budou i protipovodňová v okolí za desítky milionů. Stadion totiž bude blízko řeky.

Současný cyklistický ovál o délce 400 metrů je na výstavišti a je pouze částečně zastřešený. Nový má mít 250 metrů, má být celý zastřešený a nabídnout místa pro asi 2500 diváků. Cyklisté se o nový okruh dlouho snažili. Pokud vše půjde bez problémů, v letech 2020 až 2021 by měla stavba začít, doplnil náměstek.

Brno původně zvažovalo ovál za 350 až 400 milionů. "Při detailní studii jsme ale řešili také protipovodňová opatření a další věc, jestli budeme chtít dlouhodobě dotovat provoz oválu, nebo tam doplníme něco, co by zlepšilo provozní ekonomiku budovy," uvedl Hladík.

Podle něj se město rozhodlo doplnit do prostoru mezi sklopenou dráhou a pláštěm budovy například restauraci, posilovnu, ubytování s kapacitou 20 lidí, ale také hypobarické centrum. V něm mohou cyklisté ve speciální místnosti díky úpravě vzduchu nacvičovat na rotopedu jízdu při podmínkách srovnatelných například v horském prostředí a podobně. "Tyto provozy budou zlepšovat ekonomický chod, aby ho Brno nemuselo dotovat zásadním způsobem. Myslím si, že je cesta správným směrem vytvářet udržitelné investice," řekl Hladík.

Podle něj město jedná se státem o finanční účasti. Zatím není nic domluveno. Hladík řekl, že představa je taková, že u sportovní infrastruktury pro vrcholový sport po celé republice by se měl zhruba půlkou nákladů podílet stát a druhou půlku by měla zajistit města s kraji. Zastřešený velodrom podle Hladíka v České republice chybí.
Autor: ČTK, 01.04.19 14:40
Návštěvnost: 31 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.