Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Filharmonie nechá upravit prostory s obchodem v Rudolfinu

Praha - Česká filharmonie nechá architektonicky upravit vstupní prostor budovy Rudolfina. Vyzvala několik architektů a designérů a jako vítězný návrh porota vybrala projekt Lenky Míkové. Podle něj získá novou podobu předsálí Dvořákovy síně, kde býval malý obchod a kam přes den míří především turisté a večer návštěvníci koncertů. ČTK dnes o výsledku soutěže informovala Jarmila Řehořková za společnost Czechdesign, která soutěž pro ČF pořádala.

Práce na úpravách interiéru se uskuteční koncem letošního roku. Hodnota zakázky je 180.000 korun.

Cílem architektonické soutěže bylo najít řešení, které ze vstupního prostoru udělá reprezentativní a přátelský prostor. Kromě návštěvy obchodu se suvenýry by v něm měli lidé zhlédnout i komorní výstavu o historii budovy nebo se jen usadit a poslouchat hudbu.

Nové zpracování mělo respektovat charakter historické budovy a interiéru Rudolfina, zároveň však působit současně. Vítězný návrh porota vybrala kvůli jeho "pokornému přístupu k historickému charakteru budovy a přiměřenou návazností na odkaz architektury 80. let a jejího významného představitele Karla Pragera". Prager se svým týmem budovu Rudolfina v letech 1990 až 1992 rekonstruoval.

"V pokoře k původní architektuře a snaze ji co nejméně rušit vychází i materiálové řešení a používá primárně povrchy, které už se v prostorách předsálí vyskytují. Objekty umístěné v prostoru kryje leštěný mosazný plech se zrcadlivým efektem," uvedla autorka. Výstava bude na podsvícených panelech se zlatě zabarveným sklem, aby s mosazným plechem tvořilo zdálky monolitický celek. Mosazný plech kryje i podstavec a stůl v salonkách.

Uzavřená soutěž trvala od listopadu 2018 do letošního února. Česká filharmonie ve spolupráci s Czechdesign oslovila čtyři architektonická a designérská studia. Kromě Míkové to bylo 0,5 studio, Roháč Stratil Architektonický ateliér a Uhlík architekti. Lenka Míková svůj návrh zhotovila ve spolupráci s Matyášem Ciglerem, Martinem Surovcem, Dominikou Balanovou a grafickou designérkou Miroko Maroko.
Autor: ČTK, 01.04.19 14:30
Návštěvnost: 32 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.