Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Při Hodině Země zhasly asijské mrakodrapy i Eiffelova věž

Sydney/Londýn – Eiffelova věž, mrakodrapy v Hongkongu či londýnský Buckinghamský palác včera zhasly svá osvětlení, aby se stejně jako tisíce dalších budov po světě připojily k Hodině Země. Během ní se ve snaze upozornit na klimatické změny a potřebu šetřit energií ve 20:30 místního času zhasínají osvětlení významných památek a dalších staveb.

Mezi prvními se do tmy ponořila ikonická budova opery v australském Sydney. Poté začaly zhasínat mrakodrapy ve městech východní Asie, například hongkongské mrakodrapy bank HSBC a Bank of China či nejvyšší stavba Tchaj-wanu.

V Evropě se vedle staveb v Británii a Francii připojila k akci například aténská Akropole či budovy řeckého parlamentu či aténské radnice. Výzva vedení řecké metropole, aby se do Hodiny Země zapojily i aténské domácnosti a zhasly svá světla, však podle agentury AP zůstala spíše nevyslyšena.

V Polsku zhasla například budova varšavského Paláce kultury a vědy či několik kostelů a městské hradby v polské metropoli.

V Česku se zapojilo několik desítek spíše menších obcí, které zhasly své veřejné osvětlení. Některá města pak na hodinu vypnula osvětlení svých kostelů.

Až po půlnoci SEČ se vzhledem k časovému posunu k akci připojily například i některé stavby ve Spojených státech včetně slavného newyorského mrakodrapu Empire State Building. Bez světla se na hodinu ocitne i socha Krista v brazilském Riu de Janeiro.
Autor: ČTK, 31.03.19 17:30
Návštěvnost: 25 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.