Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
kruh jaro 2019: NoAarchitecten + BC architects

04/04/2019 (19:30)
NoAarchitecten: Důvěrný vztah + BC architects & studies: Akt budování
CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2
V angličtině, vstup 100/120 Kč, prodej v předprodeji


noAarchitecten

Zakladatelé ateliéru An Fonteyne, Jitse van den Berg a Philippe Viérin se zajímají o tradice architektury, o potenciál vycházející z důvěrně známého a obyčejného prostředí a z možností, které se objevují při přenášení těchto myšlenek skrze výstavbu a využití materiálu. Procházka myšlenkami, skicami, projekty a stavbami ukáže na důvěrný vztah architektů k literatuře, vizuálnímu umění a k politice.
Od počátku se studio soustředí na stavbu veřejných budov a klade důraz na jejich citlivé zasazení do historických center měst. V současné době pracuje na mezinárodním projektu přestavby 35 000 m2 bývalých garáží Citroën v kulturní centrum Centre Pompidou v Bruselu ve spolupráci s ateliéry Sergison Bates architects a EM2N.

BC architects & studies
Akt výstavby je současně činnost i vyprávění. Je to komplexní snaha příhodné komunity vybudovat svou infrastrukturu, vedoucí napříč společenskými třídami a dovednostmi, napříč materiály a technologiemi. To má určitý dopad a vyjadřuje hodnoty a myšlenky v široké síti kolem konkrétního projektu. Akt výstavby zahrnuje schopnost změny skrze akci, příběh a výsledek.
My, ateliér BC architects & studies, jsme přesvědčeni, že pokud má architektura mít pozitivní vliv na společnost, musíme se soustředit nejen na návrh její infrastruktury, ale i na přetváření procesu vzniku infrastruktury. Musíme experimentovat s rolí, kterou hraje každý člen komunity v procesu stavby. Přesná definice profesionálního architekta je pro nás už nedostačující; my se pouštíme do výroby materiálů, zadávání zakázek, vypravěčství, sdílení vědomostí, organizace komunity – a to všechno ovlivňuje náš přístup k navrhování.

pořádá:
 Kruh z.s.


pod záštitou:
 České komory architektů
p

rojekt podporují:
 Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Vlámské zastupení v České republice

hlavní partneři:
 FORBO FLOORING, mmcité1 a. s.


design partner:
 MODERNISTA s. r. o.
p

artneři: S
IPRAL a. s., MDA Praha s. r. o., PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., SOMFY spol. s r.o.,
 Wiesner-Hager, ARCHICAD, NOVATOP, Schüco CZ s.r.o.
h

lavní mediální partner:
 EARCH.


mediální partneři: A
rchitect+, ArtMap, archiweb.cz, CZECHDESIGN, Časopis DŘEVO&stavby, ERA21, informuji.cz, PROPAMÁTKY, Radio 1, Radio Wave, Regina DAB Praha, STAVBA, stavbaweb.cz

Více informací >
Zdroj: Kruh, z.s.
Vložil: Tisková zpráva, 04.04.19 08:00
Návštěvnost: 24 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.