Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zastupitelé Krnova vyčlenili 37 mil. Kč na koupi budovy Prioru

Krnov - Krnovští zastupitelé udělali další krok ke koupi budovy bývalého obchodního domu Prior v centru města. Ve středu večer na svém zasedání schválili úpravu rozpočtu. V něm vyčlenili 37 milionů korun určených právě na odkoupení chátrajícího objektu. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová. Krnov zatím budovu vlastní jen z jedné čtvrtiny. Zbývající část dosud patří firmě Prior, obchodní domy.

"O samotné koupi zastupitelé ještě nerozhodovali. Zajím jen schválili rozpočtovou úpravu, v níž je nyní 37 milionů korun vyčleněných na koupi objektu," řekla mluvčí. Dodala, že jednání představitelů města se zástupci společnosti Prior, obchodní domy budou následovat. Hovořit by už měli o podobě kupní smlouvy. "O samotné koupi objektu by zastupitelé mohli hlasovat v červnu," uvedla Círová.

V budově bývalého Prioru mohou vzniknout další byty nebo knihovna. Vyplývá to ze studie, kterou si město nechalo vypracovat u ostravské pobočky britské architektonické kanceláře RMJM. Radnice už v budově vlastní například 70 bytů. Proto radní uvažují o koupi zbývajícího podílu.

Jednu z plošně největších staveb v centru města, která se v současnosti skládá z prodejní plochy, bytů a technického zázemí se sklady a kancelářskými prostory, architekti navrhli rozdělit částečnou demolicí pěším průchodem na dva menší celky. Podle návrhu by se část objektu měla proměnit na čtyřpodlažní budovu s knihovnou, jednacím sálem pro potřeby města, kavárnami, byty a technickým zázemím. Druhý celek pak tvoří jednopodlažní obchodní část, která navazuje na stávající objekty s městskými byty.

Budova z roku 1983 bude podle představitelů města vyžadovat rozsáhlé investice. Objekt je velmi zastaralý a neměl by zůstat v současné podobě. Městu například dlouhodobě chybí sál pro zasedání zastupitelstva, který by byl pro místní v lepší docházkové vzdálenosti než hasičská zbrojnice v Kostelci. Sídlo by tu mohla mít i služebna městské policie.

Objekt Prioru s bytovými jednotkami byl vybudován v letech 1980 až 1983 na základě vítězného soutěžního návrhu architektonické soutěže na řešení centra Krnova, která se uskutečnila v roce 1967. Rozkládá se na ploše 5532 metrů čtverečních, je tvořen nádvořím a budovou, která se skládá z obchodní a bytové části.
Autor: ČTK, 28.03.19 16:50
Návštěvnost: 34 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.