Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce po kraji ochranu obyvatel města před tranzitní dopravou

Brno - Brno žádá kraj, aby plánovaná silnice 43 byla v úseku přes městské části Kníničky a Bystrc zastřešená či v tunelu. Krajské zastupitele čeká ve čtvrtek formální zahájení aktualizace krajského územního plánu a zástupci Brna zaslali kraji požadavky, jak při aktualizaci postupovat. Jde hlavně o silnici 43, ale například také o obchvat Maloměřic a Obřan. Brno chce maximální ochranu obyvatel města před dopady tranzitní dopravy, řekl dnes na tiskové konferenci náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Jihomoravský kraj začne s aktualizací krajského územního plánu na základě studie, kterou si nechal v předchozích dvou letech zpracovat. Studie mimo jiné doporučila vést dálnici či čtyřpruhovou silnici 43 přes městské části Kníničky, Bystrc a Bosonohy, kde se má velkou křižovatkou napojit na dálnici D1. Město tuto trasu v současnosti nerozporuje. Vzhledem k tomu, že kraj ve studii neřešil, jak bude silnice vypadat, a pouze porovnával dopravní proudy, však požaduje vypracování technického řešení.

"Naším cílem je maximální ochrana obyvatel Brna, proto upozorňujeme, že je potřeba některé záležitosti v aktualizaci řešit, i když jsou nad rámec zásad. Požadujeme, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí a aby byl úsek procházející Kníničkami a Bystrcí kompletně zakrytý, tedy v tunelu či zastřešený," řekl Hladík. Zároveň nemá silnice vytvářet bariéru v městských částech.

V Bosonohách má kraj podle města mimo jiné zajistit vedení silnice v co největší vzdálenosti od bytové zástavby. Dále požadují brněnští radní jednoznačné vymezení obchvatu Maloměřic a Obřan a jeho napojení na velký městský okruh v úseku Rokytova. Díky tomu by se přemístila z těchto městských částí tranzitní doprava, která míří do dalších částí Brna z Bílovic nad Svitavou a obcí nad nimi.

Kraj usiluje o vydání aktualizace územního plánu do podzimu roku 2020.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 27.03.19 20:15
Návštěvnost: 20 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.