Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Prostějov plánuje opravit část centra včetně společenského domu

Prostějov - Rekonstruovat část historického centra Prostějova plánuje v příštích letech radnice, jejíž záměr počítá i s opravou chátrající budovy Kulturního a společenského centra. Náklady na rekonstrukci společenského domu jsou zatím předběžně odhadovány na 190 milionů korun. Přesná výše investice bude známa po zpracování projektu a uzavření výběrového řízení na dodavatele. ČTK to dnes sdělil náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal (ANO).

"Zadání projektové dokumentace na rekonstrukci společenského domu předpokládáme v druhé polovině letošního roku a počátek samotné rekonstrukce v jarních měsících roku 2020," uvedl Rozehnal.

Radnice nyní podle Rozehnala zároveň pracuje na návrhu zadání architektonické soutěže na revitalizaci části historického centra v okolí společenského domu, která léta chátrá. Prostor je ohraničen tržnicí, společenským domem a prostorem po bývalé sodovkárně. Záměr počítá i s opravou tržnice a stavbou parkovacího domu.

"Před zadáním soutěže bude návrh projednán se všemi předsedy zastupitelských klubů. Budeme se zabývat samozřejmě i připomínkami ze strany veřejností," podotkl Rozehnal.

Město se mohlo pustit do přípravy rekonstrukce společenského domu a jeho okolí poté, co odvolací Krajský soud v Brně v lednu potvrdil zneplatnění smlouvy prostějovské radnice s firmou Manthellan o plánované výstavbě obchodního domu Galerie Prostějov v této části centra města.
Autor: ČTK, 26.03.19 13:05
Návštěvnost: 25 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.