Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Litoměřice pořádají soutěž na nový vizuální styl města

Litoměřice - Město Litoměřice hledá svůj nový vizuální styl. Dvoukolovou soutěž na novou podobu vizuální stylu zajišťuje pro Litoměřice společnost Czechdesign. Vítězný návrh představí město v květnu. ČTK to dnes řekla mluvčí litoměřické radnice Eva Břeňová.

Společnost Czechdesign má s podobnými projekty dlouholeté zkušenosti a zajišťovala je například pro Liberec nebo Národní galerii. "Byla to pro nás tedy první volba při hledání partnera v soutěži. Víme, že bude zajištěna vysoká odborná úroveň i profesionální postup," uvedla mluvčí radnice. V projektu oslovilo město pět designérů, které jim pomohl vybrat Czechdesign. "Chtěli jsme, aby mezi nimi byla naše rodačka Eva Vopelková, která vloni zvítězila s nejlepším grafickým návrhem pro výročí 800 let města. Mezi účastníky je ještě jeden designér, který je z Litoměřic," dodala Břeňová.

Na zpracování jednotného vizuálního stylu schválilo vedení města částku 400.000 korun, dalších zhruba 200.000 korun bude stát organizace od společnosti Czechdesign spolu se skicovným pro oslovené uchazeče.

"Naším cílem je v průběhu soutěže umožnit úzkou spolupráci mezi zadavatelem a soutěžícími. Jen tak je možné, aby Litoměřice našly dlouhodobého strategického partnera. Chceme zajistit i lokální charakter soutěže a část účastníků a odborné poroty mít přímo z kraje, který je i díky Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) líhní talentů," uvedla projektová manažerka z Czechdesign Michaela Holubec Birtusová.

Jednotnou vizuální identitu hledá historické město poprvé. Dosud Litoměřice využívaly pouze heraldický symbol, který ale účelům přestává stačit a komunikaci limituje. Nový vizuální styl má sjednotit prezentaci města a jeho organizací nejenom na propagačních materiálech. ale také na webových stránkách nebo sociálních sítích.
Autor: ČTK, 26.03.19 07:55
Návštěvnost: 25 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.